Use case tworzenie aplikacji biznesowych dla Fundacji Medicover

use case fundacja medicover

Fundacja Medicover, to organizacja działająca przy firmie Medicover- jednym z największych w Polsce dostawców usług medycznych. Medicover posiada swoje oddziały w Polsce, ale także i na Ukrainie. W momencie wybuchu wojny, okazało się, że Fundacja stanęła przed wyzwaniem natychmiastowej pomocy skierowanej do swoich pracowników w ukraińskich oddziałach firmy, ale także zdecydowała się mocno zaangażować w pomoc uchodźcom, wysyłając pełne tiry towarów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. To były naprawdę bojowe warunki. Dlatego zdecydowaliśmy się na pomoc Fundacji i tym co mogliśmy wspieraliśmy jej działania- wspieraliśmy je poświęceniem swojego czasu i wysłaniem pracowników do magazynu centralnego ale także przygotowaniem dedykowanych, customizowanych aplikacji, które miały ułatwić pracę wolontariuszy i skrócić czas poświęcany na rozliczanie towarów, darczyńców i odbiorców

3 aplikacje biznesowe na platformie Qalcwise

W trakcie prac dla fundacji, przygotowaliśmy zestaw aplikacji, mających usprawnić procesy związane z niesieniem pomocy. Były to aplikacje darczyńcy i odbiorcy, aplikacja magazyn i aplikacja produkty.

Zadaniem aplikacji było:

🚩 podgląd wszystkich produktów na stanie magazynowym, wraz z ilościami i ceną za produkt​
🚩 podsumowanie produktów z każdej kategorii ilościowo i kwotowo​
🚩 dodawanie do stanu magazynowego nowych produktów wraz z informacją kto je przekazał​
🚩 wydawanie produktów ze stanu magazynowego wraz z informacją dla kogo zostaną wydane​
🚩 historia darczyńców i odbiorców: co oraz kiedy podarowali/otrzymali​
🚩  dashboard z informacją o stanach magazynowych każdej kategorii wraz z wartością kategorii oraz całego magazynu​

Aplikacje powstały zaledwie w 16 godzin i tak, jak wcześniej wspominaliśmy o „bojowych warunkach”, powstawały w magazynie, dosłownie na kartonach, w trakcie liczenia i ewidencjonowania wszystkich darów.

Automatyzacja procesów dla każdego

Ten przykład pokazuje, że aplikacje no code to rozwiązania automatyzujące wiele procesów, nie tylko tych najbardziej nam znanych, jak obiegi dokumentów, rozliczenia wydatków, czy kalkulacje kosztów, ale także procesów mniej oczywistych.

Aplikacje no code są proste w zastosowaniu, jeśli zna się podstawy Excel, bo w całości oparte są właśnie na formułach z arkuszy kalkulacyjnych, szybkie i proste we wdrożeniu, ale także łatwe w użytkowaniu i utrzymaniu.