Nowoczesna aplikacja do rekrutacji dla każdej firmy

Proces rekrutacyjny wygląda nieco inaczej w każdej firmie. Najczęściej odpowiedzialni są za to pracownicy działów HR. W zależności od stanowiska w proces zaangażowani są także przyszli przełożeni potencjalnych kandydatów. Znalezienie odpowiednich specjalistów oraz liderów poszczególnych zespołów jest kluczowe, aby biznes mógł się prawidłowo rozwijać. System rekrutacyjny Qalcwise ceniony jest przez naszych klientów za elastyczność oraz możliwość personalizacji składowych elementów, tak aby spełniały one wszystkie potrzeby.

Innowacyjne aplikacje do rekrutacji i onboardingu nowych pracowników

Czasochłonne oraz kosztowne rekrutacje to kotwica, która pogrążyła niejedno przedsiębiorstwo. Brak możliwości znalezienia kluczowych pracowników uniemożliwia rozwój działalności. Najbardziej kosztowna jest utrata zaufania klientów, jeśli zaczynają oni odczuwać spadek jakości usług lub opóźnienia w realizacji. Dopasowanie oprogramowania do rekrutacji do potrzeb firmy pozwala zapanować nad chaosem dzięki automatyzacji oraz digitalizacji żmudnych procesów związanych z poszukiwaniem oraz onboardingiem nowych osób w firmie.

Jak aplikacja do rekrutacji wspiera pracę działu HR?

Aplikacje biznesowe stworzone na naszej platformie skutecznie redukują obieg papierowych dokumentów w firmie. Pozwala to znacznie skrócić czasochłonne procesy związane z przetwarzaniem dokumentów, analizą danych historycznych czy przygotowaniem raportów okresowych.

Aplikacja HR pozwala oszczędzić miesięcznie nawet 56 godzin pracy rekrutera dzięki automatyzacji. Pozwala ona także znacznie zredukować czas potrzebny na znalezienie kandydata oraz odczuwalnie zmniejsza koszty obsługi tego procesu.

Oprogramowanie do rekrutacji Qalcwise w postaci aplikacji do rekrutacji jest w pełni funkcjonalne na urządzeniach mobilnych. Umożliwia to przede wszystkim prowadzenie zdalnego onboardingu, który to niezbędny jest w przypadku zatrudniania niestacjonarnych pracowników.

Aplikacje HR to zestaw kompleksowych narzędzi umożliwiających wprowadzenie nowych pracowników na poszczególne stanowiska. Po stworzeniu profilu w aplikacji łatwo przypisać można odpowiednie szkolenia, pierwsze spotkania, wymagane badania czy adekwatne dostępy. Aplikacja HR pomaga nowym pracownikom szybciej odnaleźć swoje miejsce w firmie oraz zrozumieć zachodzące na około procesy związane z onboardingiem.

Jak system do rekrutacji wpływa na postrzeganie firmy?

System rekrutacyjny odpowiada za pierwsze wrażenia potencjalnych kandydatów biorących udział w rekrutacji. W dobie internetu sprawdzenie tego, czy rekrutacja w danej firmie przebiega sprawnie, nie stanowi dla kandydatów żadnego problemu. Opinie dotyczące procesów rekrutacyjnych w poszczególnych firmach są bardzo często czynnikiem przesiewowym.

Nowoczesny system rekrutacyjny jest szczególnie atrakcyjny dla młodszych pokoleń specjalistów. Nie zmienia to faktu, iż pozostali bardziej doświadczeni kandydaci równie łatwo zrezygnują z uczestnictwa w rekrutacji jeśli firma nie cieszy się dobrą renomą. Odrzuceni przez rekruterów kandydaci potrafią bardzo szczegółowo opisać swoją perspektywę, często stawiając potencjalnego pracodawcę w złym świetle. System do rekrutacji potrzebny jest, aby procesy przebiegały płynnie dla obu zainteresowanych stron. Jednym z najczęstszych zarzutów w kierunku pracodawców są opóźnienia oraz brak klarownych informacji na temat tego jak przebiega proces rekrutacji.

Czy aplikacja do rekrutacji jest bezpieczna?

Procesy rekrutacyjne związane są z przetwarzaniem dużej ilości dokumentów oraz formularzy zawierających dane osobowe. Odpowiednie oprogramowanie do rekrutacji pozwala uniknąć nieprzyjemności związanych z wyciekiem danych. W wielu firmach pracownicy trzymają firmowe dokumenty na prywatnych chmurach lub na przypadkowych nośnikach danych, nie dbając tym samym o ich bezpieczeństwo. Wybierając Qalcwise można precyzyjnie monitorować wszystkie dokumenty, zarządzać ich dostępnością oraz łatwo i szybko wygenerować rzetelne raporty okresowe czy analizy danych historycznych.