Jak najczęściej rozliczane są wydatki służbowe? Zobacz jak działa aplikacja do wydatków służbowych.

aplikacja wydatki służbowe

Proces rozliczania wydatków służbowych wygląda inaczej w każdej firmie. Najczęściej zaangażowanymi stronami są pracownik zgłaszający dany koszt, jego przełożony odpowiedzialny za rozpatrzenie wniosku oraz dział księgowości zajmujący się formalnościami. Każdy chciałby uniknąć opóźnień oraz nieprawidłowości, ponieważ uniemożliwia to prawidłowy rozwój biznesu. Niekontrolowane wydatki służbowe na stanowiskach wyższego szczebla mogą okazać się szczególnie kosztowne.

Kontrolowanie wydatków służbowych w trakcie delegacji

Podczas podróży służbowych nie można zawczasu zaplanować wszystkich wydatków. Bardzo często zadeklarowany jest budżet dzienny na pokrycie kosztów wyżywienia oraz transportu. Rozliczanie każdego paragonu w czasie rzeczywistym, jeśli pracownik przebywa przykładowo w innej strefie czasowej jest wyjątkowo czasochłonne dla obu stron. Trudniej jest także zweryfikować czy zgłoszone wydatki służbowe były zasadne lub nie zostały zawyżone.

Aplikacja do wydatków służbowych na urządzenia mobilne to najprostsza metoda, aby usprawnić procesy związane z księgowaniem kosztów ponoszonych w trakcie delegacji. Dedykowane rozwiązania dostępne na platformie Qalcwise można dostosować do specyfiki każdej branży poprzez ustalenie dziennych limitów, nadanie odpowiednich uprawnień oraz automatyzację rozpatrywania wniosków na podstawie indywidualnie zdefiniowanych reguł.

Wykrywanie nadużyć przy pomocy aplikacji do wydatków służbowych

Transparentność zapewniana przez nowoczesne aplikacje jest niezbędna, aby mieć pewność, że w firmie nie dochodzi do nadużyć. Pozwala to również wyeliminować ryzyko wystąpienia nieumyślnych pomyłek pojawiających się przy wypełnianiu papierowych wniosków. Aplikacja do wydatków służbowych stworzona na platformie Qalcwise umożliwia analizę danych, dzięki czemu łatwiej zlokalizować obszary wymagające szczególnej uwagi. Likwidują one także problem związany z przechowywaniem wrażliwych informacji na nieodpowiednio zabezpieczonych nośnikach lub wirtualnych chmurach. Aplikacje Qalcwise przetwarzają zebrane dane w czasie rzeczywistym, co pozwala zespołom skutecznie realizować cele sprzedażowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *