Co to jest hiperautomatyzacja i dlaczego potrzebujesz jej w swojej firmie

Hiperautomatyzacja została uznana przez instytucję analityczno-badawczą Gartner za jeden z najważniejszych strategicznych trendów technologicznych na 2021 rok. Czy zasługuje na to miano? Nasza krótka odpowiedź brzmi „tak”. Dowiedz się, dlaczego uważamy, że wdrożenie hiperautomatyzacji będzie korzystne dla Twojej firmy.

Prosta definicja hiperautomatyzacji

Według Gartnera celem hiperautomatyzacji jest automatyzacja wszystkiego, co można zautomatyzować w organizacji *. Chociaż wielokrotne użycie słowa „automatyzacja” może przyprawić o zawrót głowy, to definicja w prosty sposób przekazuje sens zjawiska. To naprawdę proste: jeśli nie wiesz, co robić – automatyzuj i oczekuj świetnych wyników.

Jak dochodzi do hiperautomatyzacji

Teraz, gdy masz już podstawową wiedzę na temat tego, czym jest hiperautomatyzacja, przejdźmy do szczegółów. Zapewne zastanawiasz się, jak to działa w praktyce i jak możesz przenieść automatyzację w Twojej firmie na wyższy poziom, aby stała się „hiper”. Hiperautomatyzacja opiera się na robotyzacji procesów (RPA), połączonej z innymi zaawansowanymi narzędziami, takimi jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe itp. Zasadniczo każdy proces w Twojej organizacji, który nie wymaga bezpośredniego wkładu człowieka, może zostać w pełni zautomatyzowany, gdy te narzędzia zostaną użyte razem. Brzmi kusząco, prawda?

Hiperautomatyzacja w mojej firmie – czy warto ją wdrożyć?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rynek oferuje setki innowacyjnych narzędzi i technologii, a sama myśl o adaptacji jakiegoś rozwiązania w Twojej firmie przysparza niepotrzebnego stresu i zdaje się być niepotrzebnym kosztem. Oczywiście dzieje się inaczej, kiedy w danym narzędziu widzimy duży potencjał i źródło korzyści. Jakie są zalety wprowadzenia hiperautomatyzacji? Jak wspomnieliśmy wcześniej, przenosisz automatyzację na wyższy poziom. Wyobraź sobie, że KAŻDY proces w Twojej firmie może stać się znacznie łatwiejszy i szybszy. Twoi pracownicy mogą teraz pozostawić powtarzalne zadania narzędziu do hiperautomatyzacji i włożyć swój wysiłek w czynności, które wymagają umiejętności posiadanych (przynajmniej na razie) tylko przez ludzi. Jak pewnie się spodziewasz, może to prowadzić do znacznych oszczędności w Twojej firmie. Inne potencjalne korzyści to: silniejsze cyberbezpieczeństwo, wyższy poziom satysfakcji klientów oraz mniej przeszkód i błędów w danym procesie. Jeśli Twoja firma znajduje się w fazie cyfrowej transformacji, hiperautomatyzacja jest niezwykle ważnym elementem tego procesu. A jeśli nie jesteś jeszcze w pełni przekonany, pozwól, że przedstawimy Ci ostatni, ważny argument: Twoja konkurencja już używa lub wkrótce będzie używać hiperautomatyzacji. Nie zwlekaj, bo inaczej możesz przegapić liczne możliwości i szansę na osiągnięcie pozycji lidera w Twojej branży.

Wybierz Qalcwise i przenieś automatyzację na wyższy poziom

Czy rozważyłbyś przetestowanie hiperautomatyzacji?

Mamy nadzieję, że Twoja odpowiedź brzmi „TAK”. W takim wypadku ekipa Qalcwise chętnie pomoże Ci zautomatyzować każdy proces w Twojej firmie. Mówiąc „każdy”, mamy na myśli dosłownie wszystkie procesy, które przyjdą Ci do głowy, czy to związane z kwestiami kadrowymi, sprzedażą,  czy np. finansami, księgowością itp. Nasze unikatowe narzędzie czyni pracę znacznie prostszą i bardziej efektywną. Ponadto nasze aplikacje biznesowe są bardzo łatwe we wdrożeniu i codziennym użytkowaniu. Stały się niezbędnym narzędziem w firmach naszych klientów i wywierają ogromny wpływ pod kątem wydajności procesów i szybkości przepływu pracy.

Wejdź na https://qalcwise.com/ i zajrzyj do sekcji „Jakie procesy mozesz przenieść do Qalcwise”, aby uzyskać więcej informacji.

Może chciałbyś nas o coś zapytać? Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania pod adresem: qalcwise@qalcwise.com

* https: //www.gartner.com/smarterwithgartner/gartner-top-strategic-technology-trends-for-2021/