Fiskus pozwolił – skany faktur można przechowywać w chmurze

Wreszcie nastąpiła długo oczekiwana zmiana – Urząd Skarbowy pozwolił przedsiębiorcom na przechowywanie faktur VAT w chmurze i niszczenie papierowych oryginałów. To ważny krok na drodze uniezależniania biznesu od papieru i cyfryzacji!

Firmy zobowiązane były przechowywać papierowe oryginały faktury, co powodowało konieczność zapewnienia odpowiedniego miejsca i bezpieczeństwa takim archiwom. Dokument były narażone nie tylko na zniszczenie, kradzież, ale też pożar czy zalanie. Ponadto przetwarzanie papierowych dokumentów jest dużo bardziej pracochłonne, narażone na ludzkie pomyłki i kosztowne.

Wreszcie Urząd Skarbowy zgodził się na rozliczanie podatków na podstawie faktur archiwizowanych w formie elektronicznej, których oryginały po zeskanowaniu zostaną zniszczone. Nie ma też przeszkód, by dokumenty przechowywać w formie archiwum elektronicznego, w tzw. chmurze (donosi serwis rp.pl).

W Qalcwise od lat pomagamy firmom przejść biznesowi ze świata offline do online, automatyzując obieg dokumentów i zastępując papier dokumentami w wersji online. Przenosimy procesy biznesowe do intuicyjnych aplikacji, pozwalając znacząco skrócić czas i zmniejszyć koszty administrowania dokumentami. Bez czasochłonnego dostosowywania systemów, pracochłonnych wdrożeń ani nawet instalacji. Aplikacje Qalcwise są dostępne w chmurze z każdej przeglądarki czy smartfona!

Jeśli chcesz sie dowiedzieć, jak wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów i wyeliminować papier w kilka dni, napisz do nas: qalcwise@qalcwise.com.