Widok tabelaryczny (grid view) – funkcjonalność 2019 roku

W Qalcwise za punkt honoru stawiamy sobie użyteczność, która pozwala – zgodnie z naszą misją – budować aplikacje samodzielnie osobom nietechnicznym. Aby tak mogło się stać platforma musi być maksymalnie intuicyjna i praktyczna. Dlatego też nieustannie wprowadzamy nowe funkcje i ulepszamy obecne. W tym roku wdrożyliśmy ich całe mnóstwo, ale jedna okazała się wyjątkowo udana. Jest nią grid, czyli widok tabelaryczny.

Do tej pory użytkownicy Qalcwise mogli korzystać z widoku, który wyświetlał tylko te dane które z góry określił twórca aplikacji. Grid pozwala bardziej elastycznie dostosować sposób wyświetlania danych do swoich potrzeb. Dzięki dedykowanemu widokowi możesz zobaczyć więcej szczegółów, ale też wygodnie ukryć te nieistotne. Ustawienia, widoczności kolumn i filtracja zostaną zapamiętane, więc przy następnym zalogowaniu zobaczysz tylko to, czego potrzebujesz. 

Stary widok (lista) versus nowy (tabela). Od razu widać różnicę! Ale jeśli nie lubisz zmian, nadal możesz korzystać z widoku listy.

W nowym widoku tabelarycznym wyświetlisz wszystkie informacje, jakie użytkownik wprowadził do wniosku bez uruchamiania danej aplikacji. Te kilka sekund wydaje się drobnostką, jednak jeśli przełączasz się często może oznaczać sporą oszczędność czasu i większą przyjemność z użytkowania Qalcwise. Aby ułatwić przeglądanie danych, możesz ustawić filtr na dowolną kolumnę. W każdej chwili możesz wyeksportować wyfiltrowane dane np. do pliku Excela.

Z poziomu widoku masz możliwość zarządzania zadaniami i wnioskami, bez konieczności szukania wybranej aplikacji. Mogą dodawać, akceptować, odrzucać itd. zadania z różnych aplikacji w jednym miejscu. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja zbiorowej akceptacji wniosków, która przyspiesza i ułatwia pracę, minimalizując przełączanie się między aplikacjami.

I tak oto kończymy rok z poczuciem dobrze wykonanej pracy… i głowami pełnymi pomysłów na przyszły, więc bądźcie czujni, bo wkrótce udostępnimy kolejne udogodnienia.