Jak zarządzać flotą pojazdów w aplikacji Qalcwise?

Zobacz, jak łatwo i wygodnie możesz zarządzać flotą pojazdów w swojej firmie dzięki aplikacji Qalcwise. Zyskaj szybki dostep do wszystkich informacji i raportów. Monitoruj stan floty i lepiej zarządzaj kosztami. A to wszystko w jednym miejscu!

Zapomnij o arkuszach kalkulacyjnych i papierowych wnioskach. Niezależnie od tego, czy dysponujesz 10 czy 100 pojazdami, aplikacja Qalcwise pomoże Ci wygodnie zarządzać flotą i obniżyć koszty utrzymania. Dzięki Qalcwise usprawnisz procesy rezerwacji samochodów i nie zapomnisz o rutynowych przeglądach lub naprawach. Zobacz, jak prosta jest obsługa aplikacji do zarządzania pojazdami na platformie Qalcwise:

Aplikacja Dodaj lub edytuj auto

Aplikacja do tworzenia bazy floty. Umożliwia dodanie wszystkich niezbędnych danych o samochodzie, dokumentów , rachunków, jak również informacji technicznych – w tym o ubezpieczeniu, przeglądach, usterkach, wymianach oleju, wymianach opon, stanie licznika itd.

Jeśli użytkownik wybierze numer VIN to dane producenta o pojeździe zostaną zaciągnięte automatycznie.

Aplikacja Koszty eksploatacji

Użytkownik wybiera auto, wówczas wyświetlają mu się podstawowe informacje, i może dodać koszty (np. wydatki na paliwo). 

Aplikacja Raport kosztów

Aplikacja umożliwia monitoring kosztów w czasie rzeczywistym. Użytkownik może w każdej chwili podejrzeć wydatki. Może też zbiorczo dodać wszystkie koszty (np. z pliku Excel), które zostaną automatycznie przypisane do pojazdu.

Aplikacja Nowa szkoda

Ta aplikacja umożliwia zgłaszanie szkód. Użytkownik wybiera samochód, dodaje datę i opis zdarzenia, w wyniku którego powstała szkoda. Może dodać również zaświadczenie o wypadku.

Użytkownik może zawnioskować w tym miejscu o auto zastępcze. Zgłoszenie jest wysyłane do osoby odpowiedzialnej, która może zweryfikować szkodę i dezaktywować auto w bazie (uniemożliwiając jego użytkowanie innym pracownikom). Może zaakceptować lub odrzucić wniosek o auto zastępcze i dodać uzasadnienie.

Aplikacja Przekazywanie auta

Aplikacja umożliwia przekazanie samochodu innemu pracownikowi. Użytkownik widzi wszystkie auta, wybiera samochód i wybiera nowego właściciela.

Z tego poziomu może kliknąć “Generator protokołu”, który utworzy protokół przekazania z danymi pojazdu i nowego właściciela.  Może go wysłać dzięki aplikacji innej osobie / przełożonemu. Osoba, która otrzyma protokół uzupełnia dane (datę, miejscowość, dodatkowy opis) i załącza dokumenty (np. dane przeglądów). Protokół można również wydrukować.

Aplikacja Raport zbiorczy

Ta aplikacja gromadzi dane ze wszystkich powyższych aplikacji, ułatwiając ich kontrolę i analizę. Wyświetla dane aut, kosztów eksploatacji i szkód. Możesz zintegrować ją z zewnętrznymi systemami i kartami paliwowymi, aby na bieżąco optymalizować koszty.

Aplikacja pozwala tworzyć dowolne wykresy i raporty. Wszystkie tabele i dane można wyeksportować do Excela. Z tego poziomu można również dodawać nowe auta, koszty i szkody.


Jak widzisz zarządzanie flotą pojazdów w Qalcwise jest wyjątkowo proste i intuicyjne. Aplikacja ułatwia pracownikom błyskawiczne wypożyczanie samochodów, jak i raportowanie wydatków. Przełożonym daje pełną kontrolę nad pojazdami, wgląd w niezbędne dane i możliwość lepszego zarządzania kosztami. Przenosząc obsługę floty samochodowej do aplikacji, możesz zaoszczędzić nawet 1/3 kosztów administracyjnych, wyeliminować pomyłki i zmniejszyć ryzyko nadużyć.

Chcesz przetestować aplikację do zarządzania flotą? Napisz do nas na adres: qalcwise@qalcwise.com