Księgowość bez papieru – to możliwe nawet w kilka dni!

Działy Księgowe przodują w organizacjach, jeśli chodzi o przetwarzanie ilości papieru. Cyfryzacja tego obszaru wydaje się karkołomnym zadaniem, ale też nieuchronnym. Pandemia wymusza na firmach minimalizację papierowej dokumentacji i ograniczenie bezpośredniego kontaktu. Digitalizacja księgowości nie musi być jednak czasochłonnym i kosztownym procesem. Dzięki aplikacjom biznesowym można ją skrócić nawet do kilku dni i szybko odczuć korzyści z automatyzacji.

Dużym wyzwaniem dla Księgowości jest utrzymanie porządku, aby uniknąć opóźnień w opłatach i problemów z audytami. Przy tradycyjnej organizacji, każdy etap przetwarzania papierowej faktury jest obsługiwany ręcznie. Nie ma pełnej kontroli nad tym, przez czyje ręce dokument przechodzi. Powoduje to często opóźnienia i niedotrzymanie terminów płatności, szczególnie pod nieobecność osób odpowiedzialnych za akceptację. A także sprzyja nadużyciom i kradzieżom. Problemem jest również wyszukiwanie dokumentów w archiwum. Przechowywanie dokumentacji papierowej często jest też kosztowne, a jej niszczenie wymaga odpowiednich procedur.  Odpowiedzią na te wyzwania jest elektroniczny obieg dokumentacji i automatyzacja workflow.

Rozwiązanie: 

Możesz przenieść wszystkie czynności związane z procesowaniem faktur i zamówień do dedykowanego systemu.  Wówczas każdy uprawniony pracownik może zainicjować przetwarzanie faktury, a menedżerowie mogą zatwierdzać dokumenty zdalnie, co minimalizuje ryzyko opóźnień. 

Systemy do obsługi płatności umożliwiają śledzenie faktur i łatwy dostęp do informacji w dowolnym momencie podczas lub po procesie zatwierdzania. W każdej chwili informacje dla każdej faktury są dostępne na wyciągnięcie ręki.  

Jak stworzyć Księgowość bez papieru z Qalcwise:

W Qalcwise możesz zdefiniować dowolny workflow,
Dzięki raportom dopasowanym do Twoich potrzeb możesz dowolnie filtrować koszty w organizacji.

Proste i efektywne workflow 

W pierwszym kroku wypełniamy informacje na temat faktury. W kolejnym wniosek trafia do akceptacji. W momencie, w którym kwota faktury przekracza limit kwotowy, wniosek trafia do podwójnej akceptacji. 

Bieżąca kontrola kosztów  

Dzięki raportom dopasowanym do Twoich potrzeb możesz dowolnie zestawiać i monitorować koszty w organizacji. Poniżej zestawienia znajduje się graficzne przestawienie kosztów według miesiąca i dostawcy.  

Przyjazny interfejs  

Proste i intuicyjny interfejs sprawia, że korzystanie z aplikacji jest niezwykle przyjemne! System dokładnie informuje, które dane musimy wypełnić, a które zaciągają się z zaszytych tabel.  

Najważniejsze funkcje:  

  • Zarządzanie w czasie rzeczywistym  
  • Pełna transparentność  
  • Minimalizacja ryzyka nadużyć i pomyłek  
  • Możliwość pracy wielu osób na jednym dokumencie w tym samym czasie  

Przeczytaj też: Jak stworzyć biuro bez papieru?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *