Nie musisz być jednorożcem, aby osiągnąć wyjątkowe rzeczy!

Najczęściej potrzebujesz tylko sprzyjających warunków i odpowiednich narzędzi. Technologia i automatyzacja okazują się być tym, co, wbrew obawom, zamiast zastępować ludzi, często po prostu wyzwala ich od ograniczeń.

Niestety codzienność większości pracowników to zmaganie się z bieżącymi problemami, goniące deadline’y, stosy nieodczytanych maili, żmudne raporty, papierkowa robota i meetingi, które mogłyby być mailem (o nie, kolejny mail!).

Jak tu sprostać oczekiwaniom, że osiągniesz zaskakujące wyniki, jak tworzyć innowacje, kreatywnie rozwiązywać problemy… czasu starcza tylko na gaszenie pożarów!

Tu z pomocą przychodzi automatyzacja. Nie bój się, jej celem nie jest Ciebie zastąpić, tylko wesprzeć. Oczywiście, że wiele zawodów znika, gdy pojawia się technologia (pamięta ktoś o zawodzie kreślarza? dziś architekci mają AutoCad), ale w ich miejsce pojawią się nowe. A pracownicy odzyskają czas na myślenie strategiczne, rozwijanie potencjału firmy, szukanie nowych rynków, wymyślanie produktów czy poprawę jakości usług. Dziś po prostu doba jest za krótka, a zadań zbyt wiele. Zwłaszcza tych rutynowych, czasochłonnych i okropnie nużących. W takich warunkach maleje zaangażowanie, motywacja, a w końcu pracownicy zaczynają rozglądać się za nową pracą. Ale tam po kilku miesiącach jest dokładnie to samo…

Dlatego zamiast zmieniać pracę na nową może trzeba zmienić warunki w obecnej? Inwestycja w automatyzację, to nie tylko inwestycja w technologię, ale przede wszystkim w ludzi! Technologia możew przejąć zadania powtarzalne, wymagające obliczeń, procedur, rozpoznawania i łączenia danych, ale nie zastąpi ludzi tam, gdzie niezbędne jest kreatywne myślenie, rozumienie człowieka, wymyślanie nowych rozwiązań i wreszcie intuicja.

Jak automatyzacja wygląda w praktyce? W Qalcwise pomagamy automatyzować procesy biznesowe (kadrowe, finansowe, administracyjne, logistyczne itd.). Nasze aplikacje zastępują arkusze kalkulacyjne i papier, uzupełniają inne systemy (ERP, BPM, CRM itd.), automatyzują wszystko to, czego istniejące systemy nie są w stanie obsłużyć. Platforma do budowy zwinnych aplikacji no-code (bez programowania), pozwala ludziom biznesu samodzielnie budować systemy! To poczucie sprawczości i możliwość samodzielnego rozwiązania wielu problemów, przez ludzi najlepiej znających ich źródła i naturę, to nowa jakość w podejściu do pracy. Aplikacje są tak intuicyjne, że nie potrzeba żadnej wiedzy technicznej aby przenieść do nich procesy i obsługiwać.

Znikają papierowe dokumenty, wielokrotne prośby o akceptację, błędy w plikach, krążące w mailach kolejne wersje raportu, ręczne kompilowanie zestawień! Dzięki czemu obsługa powtarzalnych zadań staje się nawet 90% krótsza! Pracownicy zyskują czas na ważniejsze zadania, a jednocześnie na co dzień korzystają z przyjaznej, samoobsługowej technologii, która pozwala im podnosić kompetencje cyfrowe i rozwijać się. Ich motywacja i produktywność rosną, a firma zyskuje nową energię i może skuteczniej konkurować na rynku.

Dzięki inwestycji w technologię pracownicy nie muszą bać się przyszłości, ale mogą wykorzystać potencjał jaki niesie ze sobą cyfrowa transformacja firm, aby realizować swoje najśmielsze pomysły.

Chcesz się przekonać, co Qalcwise może zmienić w Twojej firmie i zespole? Napisz do nas: qalcwise@qalcwise.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *