Bezbłędne obliczanie prowizji w zespołach sprzedażowych

Jednym z popularniejszych sposobów do podnoszenia motywacji, efektywności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy jest wynagradzanie pracowników w formie prowizji od sprzedaży. Taka forma gratyfikacji występuje szczególnie często w działach handlowych. Im więcej umów jest zawieranych, tym więcej czasu zabiera obliczanie prowizji.

Problematyczna jest także kwestia braku zaufania spowodowanego nawet samym ryzykiem wystąpienia błędu. Weryfikacja tego po czyjej stronie leży racja jest czasochłonne oraz stresogenne dla wszystkich stron. Bezbłędne obliczanie prowizji pozwala uniknąć nieprzyjemności oraz dodatkowych kosztów. System motywacyjny oparty na prowizjach nie spełnia w pełni swojej roli, jeśli pracownicy świadomi są wystąpienia choćby najmniejszej pomyłki w historii działalności firmy.

Czy manualne obliczanie prowizji ma sens?

Ręczne obliczanie premii to błąd, jaki popełnia wiele osób na początku swojej kariery zawodowej. Automatyzacja tego procesu przy pomocy aplikacji stworzonej na platformie Qalcwise to nowoczesne i proste rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Implementacja nie stwarza najmniejszych problemów nawet dla mało technicznych osób posługujących się przykładowo pełnymi reklam kalkulatorami do obliczania premii, które dostępne się online.

Warto pamiętać, aby zadbać także o bezpieczeństwo danych. Lekkomyślne korzystanie z zewnętrznych narzędzi do obliczania prowizji może łatwo stać się przyczyną wycieku wrażliwych danych.

Obliczanie prowizji w aplikacji na platformie Qalcwise

Aplikacje biznesowe dostępne na platformie Qalcwise wykorzystywane są zarówno w mniejszych, jak i większych firmach. Obliczanie prowizji przy pomocy spersonalizowanego rozwiązania zaprojektowanego na naszej platformie minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów oraz zwalnia zasoby czasowe poświęcane obecnie na ręczne sprawdzanie wysokości prowizji pracowniczych. Dzięki jednej aplikacji, dostępnej także na urządzeniach mobilnych, proces obliczania prowizji można bezpiecznie zautomatyzować już w kilka godzin.