Projektowanie aplikacji w Designerze Qalcwise jest teraz bardzo proste

Projektowanie aplikacji no-code jest znacznie prostsze niż programowanie, jednak użytkownicy biznesowi mogą nadal czuć się zbyt onieśmieleni czy przestraszeni, aby zacząć korzystać z takich narzędzi. Mając to na uwadze, jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed projektantami Qalcwise jest zachęcenie nowych użytkowników do zrobienia pierwszego kroku w procesie tworzenia aplikacji.

Pierwsze wrażenie jest tutaj kluczowe, ponieważ chcielibyśmy dać naszym użytkownikom wiele możliwości, a jednocześnie nie chcemy ich przestraszyć ich mnogością. Narzędzie Qalcwise Designer nie powinno wyglądać na skomplikowane, projektowanie aplikacji powinno być intuicyjne. Jak sprawić, aby użytkownik – dla którego może to być pierwsze doświadczenie z taką platformą – wiedział, co robić po kliknięciu „Utwórz nową aplikację”?

Nasze nowe rozwiązanie interfejsu opiera się na kilku intencjach. Chcieliśmy:

  • skoncentrować uwagę użytkowników na tworzeniu aplikacji z elementami zwanymi sekcjami
  • dać im silną zachętę do działania
  • sprawić, aby praca wyglądała podobnie do dobrze znanych narzędzi, takich jak arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu oraz narzędzie „przeciągnij i upuść”
  • pozwolić budować apki przeciągając i upuszczając lub po prostu klikając
  • Przekonać, ze arkusz kalkulacyjny jest tym, czego najbardziej potrzebują 😉

Jak widać powyżej, naszą zachętą do działania jest hasło „Dodaj sekcję”. Od kliknięcia w ten przycisk powinieneś zacząć, aby umieścić pierwszy element na pustym miejscu. Nowa sekcja domyślnie jest arkuszem kalkulacyjnym, ponieważ jest najskuteczniejszą i najbardziej popularną formę zarządzania danymi. Oczywiście możesz się z nami nie zgodzić i zastąpić go inną, potrzebną sekcją. Dodanie kolejnych sekcji oraz ich rodzaju zależy od Ciebie.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak uprościliśmy projektowanie aplikacji, ale oczywiście Twoje uwagi będą dla nas bardzo cenne. Podziel się swoją opinią w komentarzu!