Szybka obsługa PPK w aplikacji Qalcwise

obsluga_ppk_aplikacja_qalcwise

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli powszechny program oszczędzania na cele emerytalne, sukcesywnie wchodzi w życie w polskich firmach. Zobacz, jak obsłużyć PPK w prosty i szybki sposób!

Pracownicze Plany Kapitałowe to kolejne wyzwanie dla działów kadrowo-płacowych wymagające kompleksowej obsługi: sporządzania odpowiedniej dokumentacji, jej aktualizacji i archiwizacji, a także przekazywania wpłat i informacji do wybranej instytucji finansowej.

Obowiązkiem pracodawcy jest zgłoszenie nowego pracownika, ustalenie i ewidencjonowane wysokości dobrowolnych składek, umożliwienie rezygnacji z programu w każdej chwili oraz przypominanie co 4 lata o możliwości ponownego przystąpienia. Zarządzanie tym procesem na papierze czy w arkuszach może powodować, że jego obsługa będzie czasochłonna i najzwyczajniej w świecie zapomnimy o przypomnieniach. Jak zapewnić sprawną obsługę PPK?

Prosta, Prędka i Kompleksowa obsługa PPK

Obsługę PPK ułatwi Ci aplikacja na platformie Qalcwise. Wyjątkowo łatwa w obsłudze aplikacja skutecznie wspiera pracodawców, umożliwiając administrowanie umowami i skuteczną komunikację z pracownikami oraz instytucjami finansowymi.

Sprawdź aktualny stan procesów w przejrzystym panelu administracyjnym
Sprawdź listę składek dla danego miesiąca
Importuj dowolne dane do aplikacji
Wydrukuj gotowe zestawienie

Wystarczy, że zalogujesz się na Qalcwise i skorzystasz z gotowej aplikacji. To najprostsze dostępne na rynku rozwiązanie, z wyjątkowo intuicyjnym i funkcjonalnym panelem administracyjnym. W łatwy sposób utworzysz rejestr pracowników (zaimportuj listę nazwisk np. z Excela), wygenerujesz odpowiednie formularze do rejestracji i rezygnacji z PPK. Następnie jednym kliknięciem wyślesz wnioski do wybranych pracowników i automatycznie zbierzesz decyzje. Aplikacja PPK umożliwia ewidencję przystąpień, wystąpień, naliczanie składek oraz przesłanie zadeklarowanych składek do wybranej instytucji finansowej. Możesz również ustawić przypomnienia, dzięki którym nie musisz już o nich pamiętać. Dodatkowo aplikację zintegrujesz z każdym systemem kadrowo-płacowym, jeśli taki już funkcjonuje w Twojej organizacji.

Chcesz wypróbować aplikację PPK? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy prezentację: qalcwise@qalcwise.com