Aplikacje dla biznesu
Od aplikacji biznesowej po platformę współpracy
by Przemysław Fura
17 września 2019
3 min
Reading Time: 3 minutes

Zapotrzebowanie na narzędzia usprawniające współpracę zespołów rośnie z każdym rokiem, w miarę jak stajemy się coraz bardziej świadomi znaczenia skutecznej komunikacji. Jesteśmy coraz bardzo wyspecjalizowani, dlatego musimy wymieniać się wiedzą z innymi członkami zespołu, aby sprawnie wykonywać codzienne zadania. Jednocześnie wzrasta szum informacyjny.

Nowe rozwiązania programistyczne starają się rozwiązać te problemy poprzez filtrowywanie skrzynek odbiorczych, inteligentną priorytetyzację, łączenie i grupowanie wiadomości, zadań, danych. Dużo wysiłku jest wkładane także we współpracę przy tworzeniu dokumentów dostosowanych do zespołu. Niektóre narzędzia mają też na celu usprawnienie przepływu pracy. Platforma Qalcwise nie różni się się od nich – spełnia podobne funkcje, jak wiele platform do organizacji współpracy. Co jest wyjątkowe w naszych aplikacjach biznesowych to podstawowy filar tej technologii, czyli rodzaj języka, którym komunikują się użytkownicy.

W biznesie chodzi o liczby

Myśl biznesowo, myśl liczbami. Przychody, koszty, zysk, KPI? Jak skutecznie komunikować się i współpracować w zakresie liczb? Jakie jest najlepsze medium? Czy komentarze w raportach czy arkuszach kalkulacyjnych są wystarczające? Jak przekazać liczby innym pracownikom? Wysłać w wiadomości plik jako załącznik, a może udostępnić link do niego? Czy na pewno udostępniamy wszystkie niezbędne dane? Cóż, jest mnóstwo pytań, ale pewne jest tylko to, prawie jak śmierć i podatki, że arkusze kalkulacyjne są uniwersalnym językiem biznesu.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Bez względu na to, jak zaawansowane systemy wdrożyła Twoja organizacja, arkusze kalkulacyjne wciąż tam są. I będą. Niezależnie od działu czy branży, zawsze mówisz językiem arkuszy kalkulacyjnych – z kolegami, szefami, inwestorami, a nawet klientami. Arkusze kalkulacyjne są łatwo dostępne i przystępne, a także elastyczne. Stały się tak naturalne i powszechne, że pomimo ich oczywistych wad nie ma sensu z nimi walczyć.

Nie możesz ich pokonać? Dołącz do nich

Łatwo jest utworzyć uzasadnienie biznesowe, prostą prognozę lub biznes plan tylko w arkuszach kalkulacyjnych. Niektóre organizacje używają ich jednak do znacznie bardziej złożonych procesów biznesowych – ocen NPV lub tworzenia ofert sprzedażowych, które wymagają już bardziej zaawansowanych obliczeń. W Qalcwise wzięliśmy tę potrzebę za punkt wyjścia.

Co się stanie, jeśli nasza platforma do współpracy biznesowej zostanie zbudowana wokół arkuszy kalkulacyjnych? Ale nie tych tradycyjnych. Przedefiniujmy je całkowicie. Dodajmy wszystkie brakujące składniki, które sprawiają, że stare arkusze kalkulacyjne nie są tak biznesowe. Zacznijmy przekształcać je w aplikacje biznesowe

Arkusz kalkulacyjny i wiele więcej

Przyjęliśmy następujące założenia, aby zapewnić najlepszą platformę współpracy biznesowej:

  • Po pierwsze, to chmura. Żadnych plików, żadnych dysków, żadnej instalacji.
  • Po drugie, nadal jest to arkusz kalkulacyjny. Dobry, stary, poczciwy arkusz kalkulacyjny. Kliknij i utwórz formułę – to wszystko!
  • Po trzecie workflow – przejrzyste, interaktywne ścieżki akceptacji. Podejrzyj, kto aktualnie edytuje arkusz. Po prostu dodaj formułę „=CurrentUser ()”! Łatwo zbudujesz ścieżki akceptacji korzystając z funkcji „przeciągnij i opuść” oraz formuł arkuszy. Możesz też ustawić wysyłanie powiadomień e-mail.
  • Mobilność. Arkusze kalkulacyjne są zaprojektowane z myślą o mobilnych ekranach. Aplikacje konstruujemy z mniejszych sekcji, które automatycznie zorganizują się do mobilnego przeglądania.
  • Bezpieczeństwo. Ty decydujesz, kto może wyświetlać i edytować poszczególne sekcje. Możesz definiować grupy, dostępy i ukrywać fragmenty arkusza.
  • Baza danych. Baza danych osadzona jest w Qalcwise. Po prostu przeciągnij i upuść dane w aplikacji. Edytuj i ktualizuj dane dwukierunkowo.
  • Skalowalność. Możesz zapewnić pracę nawet 1000 użytkownikom, nie tracąc na wydajności. Fajne? A co powiesz na 100 000 użytkowników?!
  • Analiza. Twórz zaawansowane analityczne pulpity według formuł arkuszy kalkulacyjnych. Pulpity nie tylko wyświetlają dane, ale też je aktualizują. Prawdziwa samoobsługowa analiza biznesowa.
  • Funkcje biznesowe jak audyt, rejestr, archiwizacja, polityka bezpieczeństwa i oczywiście interfejs API umożliwiający integrację z dowolnym zewnętrznym systemem.
  • Portal współpracy i komunikacji. Po zaprojektowaniu „aplikacji opartej na arkuszu kalkulacyjnym” zyskujesz nowy środek komunikacji. Chcesz porozmawiać o wynikach, sprzedaży czy nowym produkcie… po prostu kliknij odpowiedni przycisk, zdefiniuj odbiorcę, zadanie, termin i dodaj komentarz.

Pracuj mądrze, pracuj mniej

Istnieją setki możliwych zastosowań aplikacji biznesowych Qalcwise. Wszędzie. Rozejrzyj się i zastanów się, który proces w Twojej firmie opiera się na niewydolnym arkuszu. Pozbądź się piekła standardowych arkuszy kalkulacyjnych, paradoksalnie, zastępując je nowoczesną aplikacją opartą o arkusze kalkulacyjne. Budowanie aplikacji biznesowych na platformie Qalcwise zajmuje dosłownie godziny lub pojedyncze dni.

Jeden z naszych klientów potrzebował systemu do zarządzania procesem wprowadzaniem nowego produktu. Do tej pory arkusz kalkulacyjny długo krążył między działami zanim podjęto decyzję dotyczącą produktu. Opracowanie tradycyjnego systemu automatyzującego proces prawdopodobnie trwałoby kilka tygodni, jeśli nie miesięcy. Na szczęście klient spotkał ludzi z Qalcwise, którzy sprawili, że rozwiązanie było gotowe w… 2 dni! Za ułamek pierwotnie zakładanych kosztów.

Dzięki unikalnemu podejściu do korzystania z arkuszy kalkulacyjnych Qalcwise udostępnia aplikacje dla ludzi biznesu, które nie wymagają pracy po stronie programistów. „Power to the people” można by powiedzieć, i o to właśni chodzi w Qalcwise.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Nie musisz być jednorożcem, aby osiągnąć wyjątkowe rzeczy!
Zapotrzebowanie na narzędzia usprawniające współpracę zespołów rośnie z każdym rokiem, w miarę jak stajemy si…
20 czerwca 2024
Jaką przewagę zapewnia platforma NoCode nad rozwiązaniami typu Low-Code?
Zapotrzebowanie na narzędzia usprawniające współpracę zespołów rośnie z każdym rokiem, w miarę jak stajemy si…
20 czerwca 1965

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!