Aplikacje dla biznesu
Szybka obsługa PPK w aplikacji Qalcwise
by Przemysław Fura
09 października 2019
2 min
Reading Time: 2 minutes

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli powszechny program oszczędzania na cele emerytalne, sukcesywnie wchodzi w życie w polskich firmach. Zobacz, jak obsłużyć PPK w prosty i szybki sposób! Pracownicze Plany Kapitałowe to kolejne wyzwanie dla działów kadrowo-płacowych wymagające kompleksowej obsługi: sporządzania odpowiedniej dokumentacji, jej aktualizacji i archiwizacji, a także przekazywania wpłat i informacji do wybranej instytucji finansowej. Obowiązkiem pracodawcy jest zgłoszenie nowego pracownika, ustalenie i ewidencjonowane wysokości dobrowolnych składek, umożliwienie rezygnacji z programu w każdej chwili oraz przypominanie co 4 lata o możliwości ponownego przystąpienia. Zarządzanie tym procesem na papierze czy w arkuszach może powodować, że jego obsługa będzie czasochłonna i najzwyczajniej w świecie zapomnimy o przypomnieniach. Jak zapewnić sprawną obsługę PPK?

Prosta, Prędka i Kompleksowa obsługa PPK

Obsługę PPK ułatwi Ci aplikacja na platformie Qalcwise. Wyjątkowo łatwa w obsłudze aplikacja skutecznie wspiera pracodawców, umożliwiając administrowanie umowami i skuteczną komunikację z pracownikami oraz instytucjami finansowymi.

Sprawdź aktualny stan procesów w przejrzystym panelu administracyjnym

Sprawdź listę składek dla danego miesiąca

Importuj dowolne dane do aplikacji

Wydrukuj gotowe zestawienie

Wystarczy, że zalogujesz się na Qalcwise i skorzystasz z gotowej aplikacji. To najprostsze dostępne na rynku rozwiązanie, z wyjątkowo intuicyjnym i funkcjonalnym panelem administracyjnym. W łatwy sposób utworzysz rejestr pracowników (zaimportuj listę nazwisk np. z Excela), wygenerujesz odpowiednie formularze do rejestracji i rezygnacji z PPK. Następnie jednym kliknięciem wyślesz wnioski do wybranych pracowników i automatycznie zbierzesz decyzje. Aplikacja PPK umożliwia ewidencję przystąpień, wystąpień, naliczanie składek oraz przesłanie zadeklarowanych składek do wybranej instytucji finansowej. Możesz również ustawić przypomnienia, dzięki którym nie musisz już o nich pamiętać. Dodatkowo aplikację zintegrujesz z każdym systemem kadrowo-płacowym, jeśli taki już funkcjonuje w Twojej organizacji. Chcesz wypróbować aplikację PPK?

Wypróbój bezpłatnie naszą platformę (nie wymagamy karty kredytowej) a jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy nasze rozwiązania dostosują się do Twojej firmy, zapraszamy do umówienia się na demo.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Jak zwiększyć sprzedaż dzięki lepszemu zarządzaniu prowizjami?
Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli powszechny program oszczędzania na cele emerytalne, sukcesywnie wchodzi w życie w…
20 czerwca 2024
Citizen Developer – jakie pełni funkcje w firmie, skąd się wzięło to „stanowisko” i jaka jest przyszłość takiego zakresu obowiązków?
Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli powszechny program oszczędzania na cele emerytalne, sukcesywnie wchodzi w życie w…
20 czerwca 2024

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!