Aplikacje dla biznesu
Jak zbierać oświadczenia ZFŚS 2x szybciej?
by Przemysław Fura
30 września 2019
2 min
Reading Time: 2 minutes

Zbliża się koniec roku, a to oznacza tylko jedno… obowiązek zebrania oświadczeń o dochodach na potrzeby Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Tradycyjne metody sprawiają, że proces ten jest czasochłonny i mocno obciąża Dział Kadr. Zobacz, jak zaoszczędzić nawet 50% czasu potrzebnego na obsługę ZFŚS.

Zebranie oświadczeń o wysokości dochodu uprawniających pracowników do skorzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych to zmora działu Kadr. Dopilnowanie, aby pracownicy wypełnili je na czas, upominanie się o dokumenty, zebranie ich, weryfikacja, a później ręczna ewidencja potrafią zająć nawet połowę czasu pracy. A to wszystko powinno się jeszcze odbywać zgodnie z przepisami RODO. Nie zawsze dostosowanie się do nich jest łatwe.

Wygoda i elastyczność

Zbieranie oświadczeń ZFŚS może być jednak proste dla wszystkich. Wystarczy zastąpić papier i arkusze łatwą w obsłudze aplikacją na platformie Qalcwise. Umożliwi Ci ona proste zarządzanie wnioskami o świadczenie z ZFŚS na każdym etapie od zbierania, przez modyfikację, po archiwizację. Nie znajdziesz drugiego tak prostego i tak elastycznego narzędzia, które w pełni możesz dostosować do regulaminu obowiązującego w Twojej firmie. Aplikacja zadba też o zachowanie zgodności procedur przetwarzania danych osobowych z wymogami RODO.

Tak może wyglądać Twój panel administracyjny. Dopasuj go do swoich potrzeb!

Aplikację bez problemu skonfigurujesz w kilka godzin, stworzysz listę pracowników, a następnie udostępnisz im nadając odpowiednie uprawnienia. Każdy pracownik za pomocą kilku kliknięć będzie mógł złożyć wniosek o dowolne świadczenie z ZFŚS, które automatycznie trafi do weryfikacji do odpowiedniej osoby.

W jednej aplikacji możesz obsługiwać wiele rodzajów formularzy, np.: świadczenie sportowo-rekreacyjne, świadczenie kulturalno-oświatowe, zapomoga, dopłata do wypoczynku oraz pożyczka na cele mieszkaniowe. Możesz dodać również swój własny formularz! Dodatkowym ułatwieniem jest kalkulator do wyliczenia odpisu na ZFŚS zgodny z wymogami Ustawy.

Lepsza kontrola

Zastąpienie manualnego procesu aplikacją pozwala również na lepszą kontrolę! Dzięki możliwości generowania przejrzystych raportów i graficznej prezentacji wydatków ich analiza jest o wiele prostsza. Zestawienie wszystkich wniosków o świadczenie ZFŚS sprawia, że na bieżąco możesz monitorować ilość przyznanych środków. Dodatkowo aplikacja sama wyśle przypomnienia do pracowników, u których zbliża się termin wypełnienia oświadczenia – nie musisz już o tym pamiętać.

A więc… zapomnij o stosie dokumentów na swoim biurku, mozolnym wprowadzaniu danych do arkuszy i żmudnym przygotowaniu zestawień. Aplikacja Qalcwise uprości i przyspieszy proces obsługi oświadczeń – możesz zaoszczędzisz nawet 50% czasu potrzebnego na ich zebranie i przetworzenie oraz mnóstwo papieru!

Jedna aplikacja do wszystkich procesów

Będziesz zaskoczony, jak wygodnie i szybko pracuje się z platformą Qalcwise. Prędko przekonasz się, że warto rozszerzyć funkcje aplikacji i przenieść do niej pozostałe procesy zarządzane na papierze czy w arkuszach, dzięki czemu wszystkie dane i dokumenty pracowników będziesz mieć w jednym miejscu, w intuicyjnej i bezpiecznej aplikacji. Qalcwise pozwala obsługiwać wszystkie procesy kadrowo-płacowe bez potrzeby wdrażania kosztownych systemów ERP. I to od ręki! Aplikacja jest gotowa i możesz ją wypróbować nawet dziś bezpłatnie.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Qalcwise Partnerem X Forum Dyrektorów Finansowych
Zbliża się koniec roku, a to oznacza tylko jedno… obowiązek zebrania oświadczeń o dochodach na potrzeby Zakładow…
27 lutego 2024
Rozwijamy platformę. Release Notes Lato 2023
Zbliża się koniec roku, a to oznacza tylko jedno… obowiązek zebrania oświadczeń o dochodach na potrzeby Zakładow…
27 lutego 1864

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!