NO-CODE
Jak wybrać platformę no-code?
by Przemysław Fura
05 kwietnia 2022
2 min
Reading Time: 2 minutes

Tworzenie własnych narzędzi na platformach typu no-code to doskonałe rozwiązanie dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw, które nie mają zaawansowanych struktur IT. Brak jakiejkolwiek wiedzy programistycznej nie stanowi żadnego problemu, ponieważ budowanie aplikacji gwarantujących sprawny workflow opiera się na gotowych elementach i funkcjach. Korzystając z wizualnego interfejsu platform no-code oraz metody Drag&Drop (podnieś i przenieś) można bardzo szybko zautomatyzować dowolne procesy biznesowe.

Generyczne narzędzia w większości sytuacji nie zdają egzaminu, a co gorsze ograniczają naturalny rozwój biznesu. Możliwość dopasowania aplikacji do specyfiki branży oraz systemu workflow do struktur w firmie to przewaga rozwiązań no-code i low-code. Czym różnią się te rozwiązania? Jak samodzielnie budować skuteczny przepływ firmowych informacji na platformie Qalcwise? Na co zwrócić uwagę przy wyborze platformy no-code? Na wszystkie te pytania odpowiadamy poniżej.

Jakie są różnice pomiędzy platformami no-code i low-code?

Wspomniane wyżej platformy low-code to rozwiązanie hybrydowe, które łączy w sobie wizualny interfejs charakterystyczny dla no-code z możliwościami tradycyjnego kodowania. Zapewnia to potencjalnie znacznie większą funkcjonalność narzędzi, ale tym samym podnosi próg wejścia. Korzystanie z platform low-code wymaga zazwyczaj przynajmniej elementarnej wiedzy z zakresu architektury IT oraz modelowania danych. Budowanie własnego workflow albo tworzenie bardziej zaawansowanych aplikacji na platformach low-code nie jest możliwe bez pomocy programistów lub Citizen Developerów. Rozwiązania no-code są dużo prostszym rozwiązaniem, które pozwala automatyzować procesy biznesowe nawet nietechnicznym pracownikom. Przydaje się to szczególnie w przypadku prototypowania oraz optymalizowania żmudnych i powtarzalnych procesów.

Jakie procesy biznesowe można usprawnić dzięki no-code?

Tworzenie aplikacji no-code to świetny sposób na szybkie i skuteczne usprawnienie dowolnych procesów biznesowych. Łatwość obsługi platform no-code odczuwalnie skraca czas budowania aplikacji, a ponadto pozwala przekuć wieloletnie doświadczenie pracowników w precyzyjne narzędzie biznesowe. Decydując się na zbudowanie własnego rozwiązania, łatwiej jest także zminimalizować czas wdrożenia. Postępująca globalnie transformacja cyfrowa biznesów to tylko jedna z wielu przyczyn, dla których platformy no-code są takie popularne. Dopasowany do potrzeb i specyfiki biznesu system workflow pozwala usprawnić pracę na dowolnym stanowisku. Może to być przykładowo system do zarządzania delegacjami, wydatkami, zakupami, budżetem, rekrutacją, finansami, flotą itp.

Czym dokładnie jest workflow?

Workflow to termin wykorzystywany do opisania sposobu przepływu dokumentów (lub danych) pomiędzy pracownikami w firmie w kontekście konkretnego procesu biznesowego (np. rejestrowania czasu pracy albo wnioskowania o urlop czy dostęp do służbowego pojazdu). Aplikacje no-code to świetny sposób na optymalizację, dzięki któremu można zminimalizować liczbę ludzkich błędów do minimum. Wnioskowanie to proces biznesowy, który angażuje czas i zasoby przynajmniej kilku pracowników w danej firmie, co naturalnie spowalnia realizację zadań.

Jak budować workflow na platformie Qalcwise?

Zaplanowanie odpowiedniego workflow to pierwszy etap na drodze automatyzacji procesów biznesowych. System workflow złożony jest ze zdefiniowanych przez użytkownika stanów oraz akcji. Przykładowo, chcąc zoptymalizować proces biznesowy taki jak wnioskowanie, wystarczy połączyć ze sobą jedynie następujące parametry:

Stany – nowy wniosek, akceptacja, zaakceptowany i odrzucony

Akcje – stwórz wniosek, przekaż, zaakceptuj i odrzuć

Przypisanie odpowiedniej kolejności kroków na wejściu lub wyjściu stanu albo akcji pozwala w pełni dopasować system workflow do struktur i procesów w firmie. Bardzo istotne jest także określenie odpowiednich dostępów (tj. zdefiniowanie kto może wnioskować a kto rozpatrywać), co dzięki intuicyjnemu interfejsowi no-code nie stwarza większych trudności.

Nie rozumiesz jeszcze wszystkiego? Czarna magia? O rozwiązaniu no-code oraz o tworzeniu prostej aplikacji czy nawet poważengo biznesowego rozwiązania bez użycia kodu dowiesz się tutaj.

Możesz też wypróbować bezpłatnie naszą platformę (nie wymagamy karty kredytowej) a jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy nasze rozwiązania dostosują się do Twojej firmy, zapraszamy do umówienia się na demo.

Tagi
Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Aplikacja dla działu zakupów w nowoczesnym wydaniu
Tworzenie własnych narzędzi na platformach typu no-code to doskonałe rozwiązanie dla mniejszych i średnich przedsi…
20 czerwca 2024
Digitalizacja procesów. Jak być organizacją „paperless”? [WEBCAST]
Tworzenie własnych narzędzi na platformach typu no-code to doskonałe rozwiązanie dla mniejszych i średnich przedsi…
20 czerwca 2024

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!