Aplikacje dla biznesu
Jak zwiększyć sprzedaż dzięki lepszemu zarządzaniu prowizjami?
by Przemysław Fura
30 stycznia 2020
3 min
Reading Time: 3 minutes

Dane to klucz do sukcesu, również sprzedażowego. Dzięki lepszej analizie danych możesz opracowywać trafniejsze prognozy, optymalizować plany i wprowadzić efektywny plan wynagrodzeń. Dowiedz się, w jaki sposób aplikacje Qalcwise i automatyzacja zarządzania prowizjami zapewniają przedsiębiorstwom wzrost zysków i ekspansję.  

Wyzwania rosnącego biznesu

 Kiedyś było prościej… Takie słowa możesz usłyszeć od niemal każdego Dyrektora Sprzedaży w dużej organizacji. Na początku istnienia firmy wskaźniki są dwa: ilość i przychód. Te dwie zmienne policzyć jest zazwyczaj łatwo, równie łatwo jest wyliczyć prowizję dla sprzedawcy. Często jest też ona jedynym wynagrodzeniem. W miarę ewolucji firmy, gdy organizacja wchodzi w fazę wysokiego wzrostu, pojawiają się kolejne wskaźniki (jak udział w rynku), a sprzedawcy oprócz prowizji, otrzymują gwarantowaną podstawę i dodatkową premię za wybitne wyniki. Wkrótce pojawia się zapotrzebowanie na sprzedawców o dużo wyższych kompetencjach, a więc i lepiej wynagradzanych. Dochodzą kolejne KPI, od których zależna jest część zmienna wynagrodzenia. Zaczynają funkcjonować różne plany wynagrodzeń, prowizji, bonusów i benefitów. Rosną też koszty i biurokracja. Problemem stają się niedokładne i nieterminowe wypłaty, administrowanie wynagrodzeniami zaczyna zajmować coraz więcej czasu, brakuje kontroli i możliwości sporządzania dokładnych analiz. To wszystko może wpływać negatywnie na wyniki finansowe firmy.   W tym momencie przedsiębiorstwa uświadamiają sobie, że potrzebują narzędzi do zarządzania sprzedażą i zmiennymi składnikami wynagrodzenia, które pozwolą im utrzymać zgodność pomiędzy celami biznesowymi a wynagrodzeniem. Narzędzi, które sprawią, że naliczanie prowizji stanie się znowu proste.  

Ile kosztuje brak automatyzacji

 Najczęściej narzędziem wykorzystywanym do zarządzania sprzedażą jest wciąż arkusz kalkulacyjny. Jednak arkusze kalkulacyjne są podatne na ludzkie błędy i generują sporo błędów związanych z nadpłatami prowizji. Nie pozwalają też na optymalizację planów sprzedaży, efektywne mierzenie wydajności sprzedaży czy zarządzanie zmianami planów, terytoriów, zadań, celów itp. Błędne szacowanie dochodów stwarza kolejne ryzyka: obniżenia wartości firmy dla udziałowców, kosztownych sporów sądowych i grzywny, jak również zwolnień i cięć wynagrodzeń, a w konsekwencji utraty dobrej reputacji przez markę.   Tu z pomocą przychodzą narzędzia Sales Performance Management (SPM), automatyzujące planowanie, analizę i optymalizację celów sprzedażowych. Szacuje się, że do 2022 roku 40% firm B2B zatrudniających co najmniej 100 pracowników ze zmienną częścią wynagrodzenia będzie korzystać z technologii SPM.  

Wybierz zwinne aplikacje

 Na rynku możesz znaleźć wiele programów klasy SPM umożliwiających zarządzanie zmiennymi składnikami wynagrodzeń. Jeśli szukasz rozwiązania prostego w implementacji, przyjaznego w obsłudze, a jednocześnie z możliwością 100% dopasowania do specyfiki firmy, to warto poznać aplikację do zarządzania prowizjami ICM od Qalcwise. Qalcwise ICM zapewnia skalowalność i szerokie możliwości konfiguracji. Nie jest to gotowe rozwiązanie, do którego firma musi się dopasować. Aplikacja umożliwia skrojoną na miarę automatyzację procesu obliczania, raportowania, analizowania zmiennych części wynagrodzeń i bezbłędnego oraz sprawnego wypłacania prowizji.   To tylko kilka wybranych korzyści, które zapewnia ICM: 

  • w 98% redukuje błędne nadpłaty
  • o 70% redukuje koszty administrowania wynagrodzeniami
  • pracownicy zyskują 30% więcej czasu 

Dla kogo?

Aplikacja do zarządzania prowizjami to rozwiązanie zarówno dla dużych, jak i niewielkich firm. poniewaz można ją w pełni scuztomizować, zaszyć dowolne reguły i alerty, sprawdzi się w każdej organizacji, niezależnie od stopnia złożoności planów sprzedażowych. Aplikacja jest gotowa, działa online i wymaga jedynie konfiguracji. Nie musisz więc obawiać się długotrwałego procesu analizy i wdrażania. Implementacja Qalcwise nie zajmie dłużej niż 2 tygodnie! A koszt licencji dla użytkownika jest nawet 10x niższy niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Aplikacja doskonale sprawdzi się w bankowości, usługach finansowych i ubezpieczeniowych, firmach technologicznych i handlowych. Aplikacja ICM jest nieocenionym wsparciem dla Dyrektorów Finansowych, Controllingu, ds. Płac i Benefitów, Sprzedaży lub HR.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dzięki inteligentnej automatyzacji:

  • sprawnie zarządzać zmienną częścią wynagrodzenia
  • zminimalizować pomyłki i nadpłaty
  • obniżyć koszty obsługi wynagrodzeń
  • zyskać pełną transparentność i lepszą kontrolę nad budżetem
  • zwiększyć produktywność zespołu sprzedaży

Możesz też wypróbować bezpłatnie naszą platformę (nie wymagamy karty kredytowej) a jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy nasze rozwiązania dostosują się do Twojej firmy, zapraszamy do umówienia się na demo.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Księgowość bez papieru – to możliwe nawet w kilka dni!
Dane to klucz do sukcesu, również sprzedażowego. Dzięki lepszej analizie danych możesz opracowywać trafniejsze pro…
23 kwietnia 2024
Jak zarządzać flotą pojazdów w aplikacji Qalcwise?
Dane to klucz do sukcesu, również sprzedażowego. Dzięki lepszej analizie danych możesz opracowywać trafniejsze pro…
23 kwietnia 2024

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!