Aplikacje dla biznesu
Księgowość bez papieru – to możliwe nawet w kilka dni!
by Przemysław Fura
29 października 2020
2 min
Reading Time: 2 minutes

Działy Księgowe przodują w organizacjach, jeśli chodzi o przetwarzanie ilości papieru. Cyfryzacja tego obszaru wydaje się karkołomnym zadaniem, ale też nieuchronnym. Pandemia wymusza na firmach minimalizację papierowej dokumentacji i ograniczenie bezpośredniego kontaktu. Digitalizacja księgowości nie musi być jednak czasochłonnym i kosztownym procesem. Dzięki aplikacjom biznesowym można ją skrócić nawet do kilku dni i szybko odczuć korzyści z automatyzacji. Dużym wyzwaniem dla Księgowości jest utrzymanie porządku, aby uniknąć opóźnień w opłatach i problemów z audytami. Przy tradycyjnej organizacji, każdy etap przetwarzania papierowej faktury jest obsługiwany ręcznie. Nie ma pełnej kontroli nad tym, przez czyje ręce dokument przechodzi. Powoduje to często opóźnienia i niedotrzymanie terminów płatności, szczególnie pod nieobecność osób odpowiedzialnych za akceptację. A także sprzyja nadużyciom i kradzieżom. Problemem jest również wyszukiwanie dokumentów w archiwum. Przechowywanie dokumentacji papierowej często jest też kosztowne, a jej niszczenie wymaga odpowiednich procedur.  Odpowiedzią na te wyzwania jest elektroniczny obieg dokumentacji i automatyzacja workflow.

Rozwiązanie:

Możesz przenieść wszystkie czynności związane z procesowaniem faktur i zamówień do dedykowanego systemu.  Wówczas każdy uprawniony pracownik może zainicjować przetwarzanie faktury, a menedżerowie mogą zatwierdzać dokumenty zdalnie, co minimalizuje ryzyko opóźnień. Systemy do obsługi płatności umożliwiają śledzenie faktur i łatwy dostęp do informacji w dowolnym momencie podczas lub po procesie zatwierdzania. W każdej chwili informacje dla każdej faktury są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Jak stworzyć Księgowość bez papieru z Qalcwise:

W Qalcwise możesz zdefiniować dowolny workflow

Dzięki raportom dopasowanym do Twoich potrzeb możesz dowolnie filtrować koszty w organizacji.

  Proste i efektywne workflow W pierwszym kroku wypełniamy informacje na temat faktury. W kolejnym wniosek trafia do akceptacji. W momencie, w którym kwota faktury przekracza limit kwotowy, wniosek trafia do podwójnej akceptacji. Bieżąca kontrola kosztów  Dzięki raportom dopasowanym do Twoich potrzeb możesz dowolnie zestawiać i monitorować koszty w organizacji. Poniżej zestawienia znajduje się graficzne przestawienie kosztów według miesiąca i dostawcy. Przyjazny interfejs  Proste i intuicyjny interfejs sprawia, że korzystanie z aplikacji jest niezwykle przyjemne! System dokładnie informuje, które dane musimy wypełnić, a które zaciągają się z zaszytych tabel. Najważniejsze funkcje:

  • Zarządzanie w czasie rzeczywistym
  • Pełna transparentność
  • Minimalizacja ryzyka nadużyć i pomyłek
  • Możliwość pracy wielu osób na jednym dokumencie w tym samym czasie

Nie rozumiesz jeszcze wszystkiego? Czarna magia? O rozwiązaniu no-code oraz o tworzeniu prostej aplikacji czy nawet poważengo biznesowego rozwiązania bez użycia kodu dowiesz się tutaj.

Możesz też wypróbować bezpłatnie naszą platformę (nie wymagamy karty kredytowej) a jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy nasze rozwiązania dostosują się do Twojej firmy, zapraszamy do umówienia się na demo.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Jeden błąd może Cię kosztować miliony. Przenieś firmę z arkusza do aplikacji
Działy Księgowe przodują w organizacjach, jeśli chodzi o przetwarzanie ilości papieru. Cyfryzacja tego obszaru wyd…
05 grudnia 2279
Projektowanie aplikacji w Designerze Qalcwise jest teraz bardzo proste
Działy Księgowe przodują w organizacjach, jeśli chodzi o przetwarzanie ilości papieru. Cyfryzacja tego obszaru wyd…
06 grudnia 2023

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!