Cyfrowa transformacja
Automatyzacja transportu
by Przemysław Fura
14 grudnia 2021
< 1 min
Reading Time: < 1 minute

Kiedy nastąpi automatyzacja transportu?

Dynamiczny rozwój technologii komputerowych odegrał znaczącą rolę w procesie kształtowania nowoczesnych procesów logistycznych. Rozwiązania technologiczne oparte na Machine Learning czy NLP (Natural Language Processing) umożliwiają automatyzację w zupełnie nowych obszarach. Uczenie maszynowe oraz przetwarzanie języka naturalnego sprawiają, iż perspektywa pełnej automatyzacji transportu staje znacznie mniej odległa. Projekty autonomicznych pojazdów coraz częściej pojawiają się w portfolio światowych marek. Zdaniem wielu pełna automatyzacja transportu  publicznego w krajach wysoko uprzemysłowionych może nastąpić w tej dekadzie.

Jakie znaczenie ma automatyzacja transportu w kontekście automatyzacji logistyki?

E-commerce to stosunkowo nowa gałąź w sektorze handlowym. Nawet przed okresem pandemii nie sposób było nie zauważyć wzrostu popularności handlu elektronicznego. Coraz więcej sprzedawców oraz firm decyduje się na rezygnację z kosztownych punktów stacjonarnych na rzecz sprzedaży internetowej. Przyczyniło się do w dużym stopniu do gwałtownego wzrostu i rozwoju w sektorze firm oferujących rozwiązania logistyczne. Pełna automatyzacja logistyki i automatyzacja transportu to marzenie wielu przedsiębiorców z segmentu SMB, a zarazem konieczność, jeśli chcą pozostać konkurencyjni dla sektora Enterprise.

W większości krajów na świecie bez problemu zamówić możemy dowolne produkty za pośrednictwem e-sklepów czy marketplace’ów o zasięgu globalnym. Automatyzacja logistyki transportu zamówień umożliwia dostawę większości towarów w ciągu 24 godzin niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy.

Im wyższy jest poziom automatyzacji logistyki w danym przedsiębiorstwie, tym niższy jest koszt oraz czas obsługi realizowanych zamówień. Najwięksi gracze na rynku sami opracowują swoje rozwiązania, które często potrafią zaskakiwać. Przykładem tego może być znana firma kurierska, której kierowcy rzekomo skręcają tylko w prawo, aby uniknąć kolizji z innymi pojazdami oraz obniżyć zużycie paliwa.

Wypróbuj bezpłatnie naszą platformę (nie wymagamy karty kredytowej) a jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy nasze rozwiązania dostosują się do Twojej firmy, zapraszamy do umówienia się na demo.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Elektroniczny Obieg Dokumentów – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć
Kiedy nastąpi automatyzacja transportu? Dynamiczny rozwój technologii komputerowych odegrał znaczącą rolę w proce…
23 kwietnia 2024
Qalcwise wzbogacony o nowe funkcje wyszukiwania i pobierania danych
Kiedy nastąpi automatyzacja transportu? Dynamiczny rozwój technologii komputerowych odegrał znaczącą rolę w proce…
23 kwietnia 1994

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!