Obieg korespondencji

Automatyzacja

automatyzacja procesów biznesowych

rakieta EOD

Zacznij od zaraz

Korespondencja to nierozerwalny element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Platforma wybrana przez najlepszych
logo-carrefour
logo-medicover
logo-ccc
Obieg korespondencji

Dziennik podawczy

Automatyzacja

Dlaczego jest ważne

Korespondencja to nierozerwalny element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Nie da się wyobrazić bez niej pracy nie tylko wielkich korporacji, ale i mniejszych przedsiębiorstw.

Zarządzanie korespondencją firmową składa się z takich kroków jak: tworzenie, obieg i archiwizacja dokumentów.

Obieg korespondencji wychodzącej i przychodzącej w formie papierowej to proces uciążliwy, kłopotliwy, z dużym prawdopodobieństwem pomyłek.

Przykłady niedogodności? Jeśli dane pismo ma trafić do wielu pracowników, konieczne jest kserowanie dokumentu, co przysparza więcej niepotrzebnej pracy, bywa stratą czasu. Jest rozwiązanie – aplikacja do obiegu dokumentów od Qalcwise!

Czytaj więcej

Obieg korespondencji

Ta aplikacja możliwia pełną automatyzację procesów korespondencji w firmie. Służy do rejestracji oraz wysyłki (często masowej) dokumentów przychodzących i wychodzących, przepływających przez dane przedsiębiorstwo. Korzystają z niej chętnie pracownicy Sekretariatu oraz działu Administracji. Nic dziwnego – zautomatyzowanie obiegu korespondencji w firmie wyraźnie usprawnia pracę pracowników kancelarii i innych firm.

Aplikacja do obiegu dokumentów pozwala zapisywać informacje dotyczące danego dokumentu. System daje możliwość szybkiego przesyłania lub przekazania otrzymanej korespondencji do adresata (osób odpowiedzialnych czy powiązanych ze sprawą). Odbiorca dokumentu potwierdza odbiór korespondencji, a także otrzymuje przypomnienia przed upływem terminu na odpowiedź. Duże znaczenie ma możliwość kategoryzowania pism za pomocą opisujących TAG-ów, dodawania bieżących komentarzy i załączników oraz archiwizacja (w elektronicznym repozytorium).

Aplikacja do obiegu dokumentów to odpowiedź na ciągły postęp technologii informatycznych, wpływających na automatyzację procesów biznesowych. Qalcwise daje opcję, którą nie sposób zignorować!

Chcesz wiedzieć jak elektroniczny obieg dokumentów usprawni pracę w Twojej firmie?

Automatyzacja

Chcesz wiedzieć jak elektroniczny obieg dokumentów usprawni pracę w Twojej firmie?

  Czego możesz oczekiwać
  od aplikacji do obiegu korespondencji?

  Korzyści

  projektuj

  Sprawne i dokładne zarządzanie korespondencją w firmie

  Zarządzanie korespondencją w firmach, których obieg dokumentów przebiega ręcznie, manualnie, to nie lada wyzwanie. Nie da się wtedy uniknąć błędów i ludzkich pomyłek. Nasza aplikacja no-code pozwala na pełne zautomatyzowanie obiegu korespondencji w Twoim przedsiębiorstwie. Zarządzanie dokumentami nigdy nie było tak szybkie i bezbłędne.

  Bezpieczeństwo najwyższej klasy

  Opisana i skategoryzowana korespondencja firmowa

  Wszystkie dokumenty w aplikacji no-code zostały opisane i skategoryzowane. Znajdują się w repozytorium – są tam bezpieczne. To wszystko pozwoli uniknąć niefortunnej sytuacji, kiedy któreś pismo zgubiło się lub uległo zniszczeniu (analogowo lub wirtualnie), a firma nie ma kopii zapasowej. To wielka zaleta.

  kolo

  Łatwy dostęp każdego pracownika do upoważnionych dokumentów

  Kategoryzacja korespondencji wychodzącej i przychodzącej pozwala na łatwy dostęp (przez każdego pracownika) do wglądu w spis wszystkich dotyczących go pism. Aplikacja no-code gwarantuje przejrzysty sposób przydzielania osób odpowiedzialnych do swoich dokumentów. Nie obawiaj się, nieuprawnione osoby nie mogą zobaczyć Twoich pism.

  Tabele baz danych oparte o komendy Excela

  Regularne przypomnienia e-mail

  Ludzie bywają zapominalscy i zabiegani. Nie ma w tym nic złego. Tworząc naszą aplikację no-code, pomyśleliśmy również o takich osobach. Każda persona przydzielona do danego dokumentu otrzymuje przypomnienia e-mailem przed upływem czasu na odpowiedź. Terminowość każdego pracownika to zwiększenie efektywności w firmie.

  pióro

  Łatwy sposób archiwizacji

  Archiwizacja jest procesem umożliwiającym trwałe, wieloletnie przechowywanie dokumentów. Obowiązek jej prowadzenie wynika nie tylko z wygody, ale i aspektu prawnego, ekologicznego czy bezpieczeństwa. Nasza aplikacja no-code pozwala w łatwy i sprawny sposób zarchiwizować korespondencję i inne pisma.

  Sprawdź jak inni wdrażali Elektroniczny Obieg Dokumentów qalcwise

  Casestudy

  No-code/low-code application platforms will be responsible for

  more than 65% of all app dev activity by 2024.

  Are you ready to change the way you do digital?

  Funkcje aplikacji zarządzania
  obiegiem korespondencji to:

  Automatyzacja

  Dodawanie załączników

  Dodawanie załączników

  Feedback jest istotny w każdej branży, m.in. powiązany z IT, marketingiem, reklamą, produkcjami maszyn. Nasza aplikacja no-code pozwala przedstawić własne pomysły, korekty i wnioski w postaci komentarzy. Korespondencję można również wzbogacić załącznikami, które dodaje się szybko i bezproblemowo.

  Dodawanie i rejestrowanie bieżących komentarzy

  Dodawanie i rejestrowanie bieżących komentarzy

  Kategoryzowanie dokumentów

  Kategoryzowanie dokumentów

  Tworząc naszą aplikację no-code, mieliśmy na uwadze podniesienie efektywności firm. Właściwa kategoryzacja i etykietowanie dokumentów umożliwi ich szybkie wyszukiwanie. Korespondencja wychodząca i przychodząca jest podzielona na za pomocą opisujących TAG-ów. Praca i odnalezienie właściwego pisma to bułka z masłem.

  Przydzielanie edytorów i czytelników dokumentu

  Przydzielanie edytorów i czytelników dokumentu

  Zapisywanie bieżącego statusu

  Zapisywanie bieżącego statusu

  Archiwizowanie dokumentów

  Archiwizowanie dokumentów

  Zautomatyzowana archiwizacja pism ma wiele zalet – sprzyjamy ochronie środowiska, nie niszcząc dokumentów (aspekt ekologiczny); informacje ściśle tajne lądują w odpowiednim miejscu (aspekt bezpieczeństwa); prawo nakazuje przechowywać dokumentu przez określoną liczbę lat (aspekt prawny). Nasza aplikacja no-code archiwizuje bezbłędnie.

  Oznaczenie pól wymaganych do wypełnienia

  Oznaczenie pól wymaganych do wypełnienia

  Walidacje sprawdzające poprawność wypełnienia formularza

  Walidacje sprawdzające poprawność wypełnienia formularza

  Notyfikacje mailowe

  Notyfikacje mailowe do osób przydzielonych do dokumentu, przypomnienia przed upływem terminu na odpowiedź

  Korespondencja opiera się na wymianie wiadomości, nie na jednostronnej relacji. Brak zgrania w czasie (spóźnione lub brak odpowiedzi) może spowodować przestój w określonych działach, co wpłynie pośrednio na efektywność i wydajność firmy. Przypomnienia od naszej aplikacji no-code pozwolą każdej stronie działać terminowo.

  Funkcje aplikacji

  Statystyki pokazujące czas procesowania dokumentu na poszczególnych etapach / u poszczególnych osób

  Zainteresowane osoby mają wgląd w statystyki ukazujące czas procesowania dokumentu na poszczególnych etapach lub u konkretnych osób. Wiadomo zatem, jaki jest status realizacji danego zadania oraz czy któraś ze stron nie była terminowa. Ta funkcjonalność dotyczy tylko wersji Enterprise w naszej aplikacji no-code.

  Funkcje aplikacji

  Aplikacja raportowa zestawiająca dokumenty, umożliwiająca filtrowanie i grupowanie, statystyki

  Prowadzenie raportów pomaga podsumować dotychczasowe działania oraz przestawić krótkie zestawienie projektów. Aplikacja raportowa, będąca częścią aplikacji do obiegu korespondencji, umożliwia filtrowanie i grupowanie dokumentów, a także zaprezentowanie statystyk. Zestawia ze sobą poszczególne pisma. Tylko w Enterprise.

  Funkcje aplikacji

  Ustawianie pól wymaganych w formularzu

  Plan podstawowy
  Plan enterprise

  Pełna elastyczność procesów
  Rozwiązania budowane od podstaw

  Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

  to Qalcwise

  Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

  Inne moduły
  elektronicznego obiegu dokumentów