Cyfrowa transformacja
Znacznie więcej niż BPM. Czym są aplikacje biznesowe no-code?
by Przemysław Fura
13 stycznia 2020
2 min
Reading Time: 2 minutes

Podczas pierwszego kontaktu z klientami, zanim jeszcze poznają nasze rozwiązanie, często spotykamy się z pytaniem, czy Qalcwise to to samo, co BPM? Jednak już po kilku minutach oglądania naszej platformy, każdy wie, że nie. Różnice widać gołym okiem.

Systemy BPM (Business Process Management) służą procesom samym w sobie, pozwalają je modelować. Dzięki nim projektujemy zdarzenia, określamy dokumenty, zarządzamy ich przepływem i możemy je nadzorować. Możemy np. zarządzać obiegiem elektronicznych formularzy, przepływem informacji. Sprawdzać, czy dany proces jest efektywny i podejmować działania optymalizacyjne. BPM’y często są uzupełniane o rozwiązania klasy BI (Business Intelligence), pozwalające analizować dane z procesów, których zmiany dotyczą.

Do czego w takim razie służy nasza platforma?

Digitalizacja procesów wymaga więcej niż tylko optymalizacji samego procesu, czy automatyzacji obiegu zadań i dokumentów. Potrzebne jest narzędzie, które pozwoli  zarządzić całym procesem – wszystkimi akcjami, krokami, ale też samymi danymi – od ich wprowadzenia do raportowania. I tu z pomocą przychodzą aplikacje biznesowe automatyzujące wszystkie etapy procesów – bardziej złożone niż obieg dokumentów i zdarzeń. Aplikacje Qalcwise, zgodnie ze swoją nazwą (ang. Calculation-Wise czyli mądre kalkulacje) umożliwiają nie tylko zaprojektowanie procesu, ale realizację zadań wymagających obliczeń, zgodnie z workflow. Mogą automatyzować zadania z każdego obszaru firmy, np.: kalkulacje i generowanie ofert handlowych, kalkulacje prognoz i budżetów, rozliczanie prowizji partnerów, bonusów i retro-rabatów, kalkulacje stanów magazynowych i powiadamianie o konieczności ich uzupełnienia.

Przewagą aplikacji Qalcwise jest to, że w przeciwieństwie do rozwiązań typu BPM, nie narzucają procedur i struktury. Co więcej, w BMP jakakolwiek zmiana wymaga ingerencji developera i przebudowy systemu. Jeśli natomiast proces w firmie działa dobrze, jest odpowiednio zaprojektowany, a my potrzebujemy jego automatyzacji i zapewnienia większej transparentności to Qalcwise jest idealnym rozwiązaniem. Po pierwsze, bez problemu dostosujemy aplikację do naszych potrzeb, a nie odwrotnie. Po drugie, Qalcwise opiera się na technologii no-code (bez kodowania), oznacza to, że budowa nowych i konfiguracja obecnych aplikacji nie wymaga żadnych umiejętności informatycznych. Samoobsługowość aplikacji sprawia, że bez udziału IT możemy dostosować system do zmieniających się potrzeb.

W czym jeszcze tkwi sekret Qalcwise? W sposobie, w jaki buduje się aplikacje. Większośc platform bez kodowania udostępnia gotowe szablony i moduły, nie pozwalając na zbyt wielką modyfikację. Twórcy Qalcwise poszli o krok dalej. Wykorzystali powszechnie znane arkusze kalkulacyjne, dzięki czemu aplikacje budujemy za pomocą formuł podobnych do tych z arkuszy kalkulacyjnych. Do arkuszy dodali możliwość integracji z istniejącymi bazami danych i systemami informatycznymi oraz funkcje śledzenia obiegu dokumentów i komunikowania decyzji (Workflow). Te funkcjonalności sprawiają, że Qalcwise jest niespotykanie elastycznym i w pełni współpracującym z innymi systemami (BPM, ERP itp.) narzędziem. Jak często mówimy w Qalcwise, i nie ma w tym przesady, jedynym ograniczeniem nałożonym na użytkowników Qalcwise jest ich wyobraźnia.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Partner’s Day by Qalcwise
Podczas pierwszego kontaktu z klientami, zanim jeszcze poznają nasze rozwiązanie, często spotykamy się z pytaniem, c…
20 czerwca 2024
Jaką przewagę zapewnia platforma NoCode nad rozwiązaniami typu Low-Code?
Podczas pierwszego kontaktu z klientami, zanim jeszcze poznają nasze rozwiązanie, często spotykamy się z pytaniem, c…
20 czerwca 1965

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!