Aplikacje dla biznesu
Top 9 uciążliwych procesów, które zdigitalizujesz w kilka godzin
by Przemysław Fura
27 września 2019
3 min
Reading Time: 3 minutes

Czy wiesz, że Twoi pracownicy spędzają nawet ponad połowę czasu na zadaniach administracyjnych? Dzięki digitalizacji procesów możesz uwolnić ich od najbardziej powtarzalnych, żmudnych prac i pozwolić im zająć się bardziej wartościowymi zadaniami. Sprawdź, które procesy warto zdigitalizować w pierwszej kolejności. I jak zrobić to w kilka godzin!

Syndrom pustej taczki

Sytuacja w wielu firmach przypomina pewien dowcip: na budowie Kowalski biega w tę i z powrotem z pustą taczką. W końcu kierownik pyta: Co tak z tą pustą taczką latacie? Kowalski odpowiada zasapany: Panie kierowniku, taki zachrzan, że nie ma kiedy załadować. Niemal w każdej firmie, bez względu na wielkość i branżę, występują procesy, które zajmują bardzo dużo czasu. Często obsługiwane ręcznie, wymagają wypełniania papierowych wniosków, kserowania stosu dokumentów, uzupełniania arkuszy kalkulacyjnych i wysyłania ich mailem. Dlatego pracownicy, jeśli tylko mogą, odkładają takie rzeczy na później. Aż 53% z nich przyznaje, że woli wypełniać zeznania podatkowe niż rozliczać wydatki służbowe (TriNet). Nie dziwne więc, że niemal tyle samo pracowników nie dokonuje rozliczeń na czas. Ale kto by miał czas szukać innych rozwiązań, wdrażać je, szkolić zespół, trzeba przecież biegać z taczką!

 

Nie ma przyszłości bez digitalizacji

Takie zarządzanie procesami musi się skończyć, ponieważ jest ogromnym obciążeniem, również finansowym, dla organizacji i blokerem rozwoju. Szacuje się, że powtarzalne i nudne zadania zajmują nawet 1/3 czasu pracownikom. Często stają się przyczynkiem do zmiany pracy. To wielkie wyzwanie dla firm, aby odciążyć pracowników, wyeliminować ręcznie obsługiwane, rutynowe procesy i utrzymać konkurencyjność dzięki sprawnemu zarządzaniu. I tu z pomocą przychodzą nowoczesne narzędzia do digitalizacji procesów biznesowych. Zjawisko automatyzacji budzi sporo emocji. Warto pamiętać jednak, że tak jak kiedyś maszyny przejęły tradycyjnie wykonywane przez ludzi zadania w fabrykach, tak teraz nowoczesne technologie wsparte sztuczną inteligencją zmienią organizację przedsiębiorstw. Technologie te przejmą najbardziej powtarzalne zadania, o niskiej wartości, wyzwalając więcej miejsca na innowacje, kreatywność, mentoring i współpracę.

9 procesów, o których chciałbyś zapomnieć

Pytanie więc nie brzmi czy digitalizować pracę, tylko jak. I które obszary działalności firmy poddać digitalizacji w pierwszej kolejności? Warto zacząć od tych procesów, które zajmują najwięcej czasu Twoim pracownikom, a jednocześnie przez manualną obsługę generują wiele pomyłek i dodatkowych kosztów. Aby stworzyć listę najbardziej uciążliwych zadań, zapytaliśmy o zdanie naszych partnerów biznesowych. Oto 9 procesów, które powtarzały się najczęściej w ich odpowiedziach:

  1. zarządzanie delegacjami
  2. zarządzanie wydatkami służbowymi
  3. harmonogramowanie i rejestracja czasu pracy
  4. zarządzanie urlopami
  5. rekrutacja i empolyer branding
  6. obsługa zamówień
  7. naliczanie prowizji pracowników
  8. zarządzanie flotą
  9. budżetowanie

Co charakteryzuje te procesy? Przede wszystkim nie mieszczą się w systemach ERP, BI, CRM, BPM itp. Nie trafiają tam z wielu powodów, najczęściej przez czasochłonność takich wdrożeń, zbyt duży nakład pracy po stronie IT lub ich zmienność. Konieczność częstego wprowadzania zmian jest kłopotliwa w przypadku dużych systemów. Dlatego też osoby zarządzające firmami unikają kolejnych skomplikowanych wdrożeń i nie chcą korzystać z narzędzi wymagających udziału programistów. Rzecz w tym, że wcale nie muszą!

Demokratyzacja aplikacji biznesowych

Dzisiaj digitalizacja procesów nie wymaga już kosztownych serwerów, skomplikowanego oprogramowania i zatrudniania ekspertów do ich utrzymania. Wraz z rozwojem technologii do budowy aplikacji bez kodowania, narzędzia digitalizacji stały się dostępne nawet dla małych firm. Ogromną zaletą tych rozwiązań jest uniezależnienie biznesu od IT. Takim rozwiązaniem jest platforma Qalcwise. Stwarza ona dostęp do gotowych, elastycznych i intuicyjnych aplikacji biznesowych, które z powodzeniem zastępują manualnie obsługiwane procesy.

 

 

Korzystanie z Qalcwise jest proste jak budowa taczki! Po zalogowaniu na platformę otrzymujesz dostęp do gotowych aplikacji lub możesz zbudować własną. Aby stworzyć swoją aplikację nie musisz być programistą, wystarczy znajomość formuł arkuszy kalkulacyjnych. Implementacja i konfiguracja aplikacji zajmuje nawet kilka godzin (godzin, nie miesięcy!), a licencja w ramach której możesz tworzyć niezliczoną liczbę aplikacji kosztuje kilkanaście razy mniej niż tradycyjne systemy. Dzięki elastyczności naszego narzędzia możesz przenieść proces w 100%, w pełni zachowując jego specyfikę i dostosowując aplikację do swoich wymagań, nie na odwrót. Aplikacje biznesowe to idealne narzędzie zarówno dla dużych jak i małych firm, pozwalające obsłużyć nawet złożone procesy, zmniejszając ich koszty i zwiększając wydajność zespołów. Wszystkie 9 najbardziej uciążliwych procesów (i wiele więcej!) możesz przenieść do gotowych aplikacji Qalcwise za pomocą kilku kliknięć i raz na zawsze zapomnieć o manualnej obsłudze, papierowych wnioskach czy wysyłaniu maili z przypominajkami. Przekonaj się jakie to proste… zanim konkurencja wywiezie Cię na taczce! Dowiedz się co może zyskać Twoja firma, inwestując w digitalizację procesów.

Wypróbój bezpłatnie naszą platformę (nie wymagamy karty kredytowej) a jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy nasze rozwiązania dostosują się do Twojej firmy, zapraszamy do umówienia się na demo.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Jak skutecznie zoptymalizować procesy sprzedażowe dzięki automatyzacji sprzedaży?
Czy wiesz, że Twoi pracownicy spędzają nawet ponad połowę czasu na zadaniach administracyjnych? Dzięki digitalizac…
27 lutego 1991
Jeden błąd może Cię kosztować miliony. Przenieś firmę z arkusza do aplikacji
Czy wiesz, że Twoi pracownicy spędzają nawet ponad połowę czasu na zadaniach administracyjnych? Dzięki digitalizac…
27 lutego 2279

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!