Cyfrowa transformacja
Co to jest hiperautomatyzacja i dlaczego potrzebujesz jej w swojej firmie
by Przemysław Fura
12 marca 2021
2 min
Reading Time: 2 minutes

Hiperautomatyzacja została uznana przez instytucję analityczno-badawczą Gartner za jeden z najważniejszych strategicznych trendów technologicznych na 2021 rok. Czy zasługuje na to miano? Nasza krótka odpowiedź brzmi „tak”. Dowiedz się, dlaczego uważamy, że wdrożenie hiperautomatyzacji będzie korzystne dla Twojej firmy.

Prosta definicja hiperautomatyzacji

Według Gartnera celem hiperautomatyzacji jest automatyzacja wszystkiego, co można zautomatyzować w organizacji *. Chociaż wielokrotne użycie słowa „automatyzacja” może przyprawić o zawrót głowy, to definicja w prosty sposób przekazuje sens zjawiska. To naprawdę proste: jeśli nie wiesz, co robić – automatyzuj i oczekuj świetnych wyników.

Jak dochodzi do hiperautomatyzacji

Teraz, gdy masz już podstawową wiedzę na temat tego, czym jest hiperautomatyzacja, przejdźmy do szczegółów. Zapewne zastanawiasz się, jak to działa w praktyce i jak możesz przenieść automatyzację w Twojej firmie na wyższy poziom, aby stała się „hiper”. Hiperautomatyzacja opiera się na robotyzacji procesów (RPA), połączonej z innymi zaawansowanymi narzędziami, takimi jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe itp. Zasadniczo każdy proces w Twojej organizacji, który nie wymaga bezpośredniego wkładu człowieka, może zostać w pełni zautomatyzowany, gdy te narzędzia zostaną użyte razem. Brzmi kusząco, prawda?

Hiperautomatyzacja w mojej firmie – czy warto ją wdrożyć?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rynek oferuje setki innowacyjnych narzędzi i technologii, a sama myśl o adaptacji jakiegoś rozwiązania w Twojej firmie przysparza niepotrzebnego stresu i zdaje się być niepotrzebnym kosztem. Oczywiście dzieje się inaczej, kiedy w danym narzędziu widzimy duży potencjał i źródło korzyści. Jakie są zalety wprowadzenia hiperautomatyzacji? Jak wspomnieliśmy wcześniej, przenosisz automatyzację na wyższy poziom. Wyobraź sobie, że KAŻDY proces w Twojej firmie może stać się znacznie łatwiejszy i szybszy. Twoi pracownicy mogą teraz pozostawić powtarzalne zadania narzędziu do hiperautomatyzacji i włożyć swój wysiłek w czynności, które wymagają umiejętności posiadanych (przynajmniej na razie) tylko przez ludzi. Jak pewnie się spodziewasz, może to prowadzić do znacznych oszczędności w Twojej firmie. Inne potencjalne korzyści to: silniejsze cyberbezpieczeństwo, wyższy poziom satysfakcji klientów oraz mniej przeszkód i błędów w danym procesie. Jeśli Twoja firma znajduje się w fazie cyfrowej transformacji, hiperautomatyzacja jest niezwykle ważnym elementem tego procesu. A jeśli nie jesteś jeszcze w pełni przekonany, pozwól, że przedstawimy Ci ostatni, ważny argument: Twoja konkurencja już używa lub wkrótce będzie używać hiperautomatyzacji. Nie zwlekaj, bo inaczej możesz przegapić liczne możliwości i szansę na osiągnięcie pozycji lidera w Twojej branży.

Wybierz Qalcwise i przenieś automatyzację na wyższy poziom

Czy rozważyłbyś przetestowanie hiperautomatyzacji?

Mamy nadzieję, że Twoja odpowiedź brzmi „TAK”. W takim wypadku ekipa Qalcwise chętnie pomoże Ci zautomatyzować każdy proces w Twojej firmie. Mówiąc „każdy”, mamy na myśli dosłownie wszystkie procesy, które przyjdą Ci do głowy, czy to związane z kwestiami kadrowymi, sprzedażą,  czy np. finansami, księgowością itp. Nasze unikatowe narzędzie czyni pracę znacznie prostszą i bardziej efektywną. Ponadto nasze aplikacje biznesowe są bardzo łatwe we wdrożeniu i codziennym użytkowaniu. Stały się niezbędnym narzędziem w firmach naszych klientów i wywierają ogromny wpływ pod kątem wydajności procesów i szybkości przepływu pracy.

Nie rozumiesz jeszcze wszystkiego? Czarna magia? O rozwiązaniu no-code oraz o tworzeniu prostej aplikacji czy nawet poważengo biznesowego rozwiązania bez użycia kodu dowiesz się tutaj.

Możesz też wypróbować bezpłatnie naszą platformę (nie wymagamy karty kredytowej) a jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy nasze rozwiązania dostosują się do Twojej firmy, zapraszamy do umówienia się na demo.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
4 sygnały, że potrzebujesz aplikacji do zarządzania prowizjami sprzedawców
Hiperautomatyzacja została uznana przez instytucję analityczno-badawczą Gartner za jeden z najważniejszych strategic…
27 maja 2024
Bezbłędne obliczanie prowizji w zespołach sprzedażowych
Hiperautomatyzacja została uznana przez instytucję analityczno-badawczą Gartner za jeden z najważniejszych strategic…
26 maja 2024

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!