Aktualnosci
Fiskus pozwolił – skany faktur można przechowywać w chmurze
by Przemysław Fura
19 maja 2020
< 1 min
Reading Time: < 1 minute

Wreszcie nastąpiła długo oczekiwana zmiana – Urząd Skarbowy pozwolił przedsiębiorcom na przechowywanie faktur VAT w chmurze i niszczenie papierowych oryginałów. To ważny krok na drodze uniezależniania biznesu od papieru i cyfryzacji!

Firmy zobowiązane były przechowywać papierowe oryginały faktury, co powodowało konieczność zapewnienia odpowiedniego miejsca i bezpieczeństwa takim archiwom. Dokument były narażone nie tylko na zniszczenie, kradzież, ale też pożar czy zalanie. Ponadto przetwarzanie papierowych dokumentów jest dużo bardziej pracochłonne, narażone na ludzkie pomyłki i kosztowne.

Wreszcie Urząd Skarbowy zgodził się na rozliczanie podatków na podstawie faktur archiwizowanych w formie elektronicznej, których oryginały po zeskanowaniu zostaną zniszczone. Nie ma też przeszkód, by dokumenty przechowywać w formie archiwum elektronicznego, w tzw. chmurze (donosi serwis rp.pl).

W Qalcwise od lat pomagamy firmom przejść biznesowi ze świata offline do online, automatyzując obieg dokumentów i zastępując papier dokumentami w wersji online. Przenosimy procesy biznesowe do intuicyjnych aplikacji, pozwalając znacząco skrócić czas i zmniejszyć koszty administrowania dokumentami. Bez czasochłonnego dostosowywania systemów, pracochłonnych wdrożeń ani nawet instalacji. Aplikacje Qalcwise są dostępne w chmurze z każdej przeglądarki czy smartfona!

Nie rozumiesz jeszcze wszystkiego? Czarna magia? O rozwiązaniu no-code oraz o tworzeniu prostej aplikacji czy nawet poważengo biznesowego rozwiązania bez użycia kodu dowiesz się tutaj.

Możesz też wypróbować bezpłatnie naszą platformę (nie wymagamy karty kredytowej) a jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy nasze rozwiązania dostosują się do Twojej firmy, zapraszamy do umówienia się na demo.

 

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Business Development Manager poszukiwany
Wreszcie nastąpiła długo oczekiwana zmiana - Urząd Skarbowy pozwolił przedsiębiorcom na przechowywanie faktur VAT …
20 czerwca 1872
Jeden błąd może Cię kosztować miliony. Przenieś firmę z arkusza do aplikacji
Wreszcie nastąpiła długo oczekiwana zmiana - Urząd Skarbowy pozwolił przedsiębiorcom na przechowywanie faktur VAT …
20 czerwca 2279

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!