Cyfrowa transformacja
CFO i transformacja cyfrowa biznesu. Czy to się uda?
by Przemysław Fura
20 stycznia 2020
3 min
Reading Time: 3 minutes

Działy Finansowe są nie tylko obiektem cyfryzacji, ale często jej inicjatorem. Od CFO coraz częściej oczekuje się, że będą liderami rozwoju technologicznego. Aby przeprowadzić zmiany potrzebują narzędzi i… wykwalifikowanego zespołu. To wsparcie zapewniają samoobsługowe aplikacje biznesowe. Zobacz, dlaczego cyfrowa transformacja bez programistów jest możliwa!

Transformacja cyfrowa biznesu bez IT

Cyfryzacja przedsiębiorstw to nie tylko technologia, która pozwala szybciej przetwarzać większe liczbę danych czy automatyzować zadania, ale również wiedza jak analizować informacje i umiejętność wyciągania właściwych wniosków. Dlatego też CFO potrzebują nie tylko narzędzi umożliwiających digitalizację procesów, ale również zespołu gotowego podjąć nowe wyzwania i rozwijać swoje zdolności. W dobie deficytu programistów, czasochłonnych i kosztownych wdrożeń zaawansowanych systemów, z pomocą przychodzi technologia no-code i wykorzystujące ją platformy do budowy aplikacji biznesowych. No-code to w pełni samoobsługowa technologia dla osób bez technicznych umiejętności. Pozwala ona pracownikom tworzyć systemy z gotowych komponentów: modułów, widgetów, szablonów itp. Aplikacje pozwalają automatyzować procesy w krótkim czasie, osobom, które najlepiej je znają, bez potrzeby angażowania programistów. Aplikacje przejmują obsługę powtarzalnych, czasochłonnych zadań, sprawiając że pracownicy odzyskują czas na bardziej wartościowe zadania. W takich warunkach mogą zaangażować się w rozwiązywanie złożonych problemów, zadania kreatywne, tworzenie innowacyjnych produktów i usług – rzeczy, w których roboty nas nie zastąpią. Uniezależnienie od IT sprawia, że cyfrowa transformacja przedsiębiorstw może przebiec o wiele szybciej i sprawniej, a także dużo mniejszym nakładem środków finansowych. A Twoi pracownicy zyskują nowe kompetencje, dzięki czemu mogą realizować swoje zadania sprawniej i efektywniej w cyfrowej rzeczywistości.

Automatyzacja finansów

Ale do rzeczy, co konkretnie mogą zrobić aplikacje w przedsiębiorstwie? Pokażmy to na przykładzie działu finansowego właśnie. Nawet 30% czasu pracy specjalistom finansowym zajmuje poprawianie i sprawdzanie dokumentacji oraz powtórne tworzenie rozliczeń i raportów, czyli czynności które w pierwszej kolejności można zautomatyzować. Jeśli więc masz dość:

 • braku pełnej kontroli procesów,
 • czekania na raporty i selekcjonowania danych,
 • samodzielnego łączenia danych z wielu plików,
 • braku wiedzy o działaniach na poszczególnych etapach,
 • podpisywania stosów dokumentów,
 • czasochłonnych i skomplikowanych raportów,
 • pomyłek w rozliczeniach i nadużyć…

…czas zastąpić arkusze kalkulacyjne czy obecny system aplikacją finansową! Wszystkie ręcznie wykonywane zadania, papierowe wnioski, wypełnianie formularzy, przepisywanie, kompilowanie i przesyłanie danych, tworzenie zestawień i rozliczeń w arkuszach możesz zastąpić prostą aplikacją. Jedną do wszystkich procesów i zadań! Aplikacje Qalcwise pozwolą Ci m.in.:

 • zarządzać budżetem całej firmy i poszczególnych departamentów oraz monitorować jego wykonanie,
 • zarządzać projektami i wydatkami inwestycyjnymi,
 • prognozować i rozliczać sprzedaż,
 • zarządzać obiegiem i repozytorium faktur,
 • rozliczać i monitorować wydatki służbowe i delegacje,
 • tworzyć wyceny usług i symulacje cenowe,
 • zarządzać premiami i prowizjami,
 • monitorować dane w czasie rzeczywistym,
 • tworzyć analizy i raporty “na żądanie”.

Automatyzując takie działania, zapewniamy nie tylko szybszą i sprawniejszą obsługę, ale też minimalizujemy liczbę pomyłek i nadużyć. Dyrektorzy Finansowi zyskują pełną transparentność procesów, lepsza kontrolę, większe bezpieczeństwo i… mogą dzięki Qalcwise włączyć kolejne działy do cyfrowego ekosystemu.

Jedna platforma dla wszystkich

W ramach jednej platformy Qalcwise można zautomatyzować i zintegrować wszystkie procesy w organizacji: kadrowe, administracyjne, sprzedażowe, marketingowe, operacyjne, logistyczne itd. Aplikacje pozwalają zautomatyzować dowolny proces w firmie, zachowując jego specyfikę, a jednocześnie zwiększając dokładność. W Qalcwise możesz:

 • zdefiniować dowolne zadania i cele,
 • zbudować dowolny formularz,
 • zaprojektować idealny przepływ pracy (workflow),
 • przypisać role, zadania i uprawnienia użytkownikom,
 • połączyć formularze z dowolną bazą danych,
 • komunikować decyzje i ustawić alerty,
 • zintegrować aplikację z zewnętrznym systemem,
 • zrobić to wszystko na dowolnym urządzeniu mobilnym!

Żadne inne oprogramowanie na rynku nie umożliwia tak wszechstronnej, zaawansowanej, a jednocześnie prostej we wdrożeniu i obsłudze automatyzacji . Qalcwise pozwala firmom bezboleśnie i bez udziału IT przeprowadzić digitalizację procesów. A więc odpowiedź na pytanie w tytule brzmi: Tak, CFO mogą być ojcami cyfryzacyjnego sukcesu!  Cyfrowa transformacja bez IT jest możliwa.    

Nie rozumiesz jeszcze wszystkiego? Czarna magia? O rozwiązaniu no-code oraz o tworzeniu prostej aplikacji czy nawet poważengo biznesowego rozwiązania bez użycia kodu dowiesz się tutaj.

Możesz też wypróbować bezpłatnie naszą platformę (nie wymagamy karty kredytowej) a jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy nasze rozwiązania dostosują się do Twojej firmy, zapraszamy do umówienia się na demo.

Wyszukaj
Interesujesz się automatyzacją?
Zastanawiasz się jak no-code pomógł innym? Jakie obszary podlegają automatyzacji, ile czasu i pieniędzy oszczędzają rozwiązania no-code?
Wybierz tematy, które
Cię interesują:
Zapisz się do newslettera
Znacznie więcej niż BPM. Czym są aplikacje biznesowe no-code?
Działy Finansowe są nie tylko obiektem cyfryzacji, ale często jej inicjatorem. Od CFO coraz częściej oczekuje się,…
21 czerwca 2024
Qalcwise Partnerem X Forum Dyrektorów Finansowych
Działy Finansowe są nie tylko obiektem cyfryzacji, ale często jej inicjatorem. Od CFO coraz częściej oczekuje się,…
20 czerwca 2024

Pełna elastyczność procesów
Rozwiązania budowane od podstaw

Pełna elastyczność procesów Rozwiązania budowane od podstaw

to Qalcwise

Poznaj naszą platformę no-code i sprawdź wszystkie opcje. Nowoczesne narzędzia są dostosowane do indywidualnych procesów biznesowych. Jesteś zainteresowany, ale nie rozumiesz wszystkiego? Nie martw się, wszystko wyjaśnimy! Sprawdź no-code!

Wahasz się?
Nie bój się i sprawdź nasze możliwości!
Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!

Masz okazję przetestować najpopularniejsze aplikacje.
Jeśli uznasz, że naprawdę usprawnią pracę Twojej firmy, wdróż je jak najszybciej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników i korzystaj ze sprawności no-code.
Nie wymagamy karty kredytowej.

Nie bój się i sprawdź nasze możliwości! Rozpocznij 30-dniowy okres próbny!